Kuberneri kuukiri – november 2023

TOETAME NOORI RAHVUSVAHELISEL KARJÄÄRIL

Viimastel nädalatel on mul olnud võimalus külastada klubisid nii Soomes kui ka Eestis. Tore on olnud märgata, kui vahvad tegevused ja head asjad klubides on. Ühes klubis tähistasime verstapostiaastat ja selle tähistamise auks meenutas üks klubiliige oma pikaajalist tegevust klubis. Ta nentis, et ei pea pahaks maksta kõrget liikmemaksu, kui sellega rahastatakse näiteks noortevahetust. Oma kõnes rõhutas ta rahvusvahelisuse, globaalse mõistmise olulisust, eriti selles maailma olukorras. Peale kõnet kerkis vestlusest esile palju mälestusi nende endi vahetusõpilasaastatest või vahetusõpilastest peres. Mitmed rõhutasid olulist, pikaajalist, säilinud sidet nende enda vahetusõpilase ja tema perega.

Meie piirkonna sügiskoosolekul Hanasaares toodi välja, et klubide entusiasm ja võimalused vahetusõpilasi vastu võtta köhivad nüüd nagu sügisgripp. Klubid on toetanud Tikkurila klubi juhitud vaimse tervise projekti ning kohtumisest võis jääda mulje, et see toetus jääb noortevahetusest puudu. Nii see ei ole. Noortevahetus on Rotary pere oluline vana põhitegevus ja loomulikult on oluline, et seda saab ellu viia. Noortevahetus nõuab klubilt tugevat pühendumist ja see pole praegu lihtne.

Noortevahetus annab noortele hea lähtealuse rahvusvahelistumiseks ja hiljem isegi rahvusvahelisteks tegevusteks. Loodan, et meie klubid saavad jätkata vahetusõpilaste tegevust üksi või koostöös teiste klubidega. Klubides saab mõelda ka sellele, kas saaksid rahastuse saamiseks toetust lähedastelt sõpradelt ja teistelt. Noortevahetust viivad läbi loomulikult paljud äriettevõtted, kuid Rotary peres toimuvatel tegevustel on oma väärtus ja kindlustunne. Klubis on see investeering klubi kasvamisse, tulevikku.

1980. aastatel tegin lasteaiaõpilastele suulist raamatut. Üks 3-4-aastane ütles muhedalt, et temast saab maailma põllumees. See oli suurepärane lähtepunkt ajal, mil me Euroopa Liiduga ühinesime. Aususe nimel tahtis laps ilmselt põllumeheks saada, aga see väljend, maailmapõllumees, on parim. Läbi noorsoovahetuse oleme ka meie, rotariaanid, maailma põllumehed, külvame maailma uusi põllumehi. Aitame noortel saada rahvusvaheliseks, mõista erinevaid inimesi, erinevaid elusid, globaalseid muutusi ja sündmusi. Rahvusvahelisus soodustab ka kaastunnet.

Jätkame koos noorsoovahetust.

MARTTI AHTISAARI – MÄLESTUSRAAMAT

Presidendilossis oli mälestusraamat president Ahtisaari mälestuseks. 18. oktoobril 2023 kirjutasin sinna järelhüüde, kaastunne meie piirkonna 1420 nimel. Namiibias toimus Pasila klubi koostöökoolis Martti Ahtisaari mälestusüritus ja seal on avatud mälestusraamat. Ka koolis riietuti musta. Rahuläbirääkija Martti Ahtisaari pärand elab koolis edasi, sest seal teostatakse õpilastevahelist rahutööd ja kaaslastevahelist lepitust.

KUTSE 2024. AASTA JAANUARIS TÄHISTAMA INNERWHEEL LIIKUMISE SAJANDAT AASTAPÄEVA

Tere tulemast tähistama InnerWheel 100. Juubelile Kalastajatorpis 12. jaanuaril 2024 kell 18.00! Õhtu kavas on tervitused, pidulikud kõned, kunstioksjon, tervist edendavad tegevused, mälestused ja muud toredat. Toetame koos linnaosa klubidega heategevuslike vahenditega sihtasutuste Wise Nose – ja Koulutus Elämään tegevust. Üritus on avatud kõigile Inner Wheeli liikmetele, rotariaanidele, kaaslastele ja uutele liikmetele. RSVP 10.11.2023, täites registreerimisvorm: LINK. Kohtumiseni südamlikus ja soojas õhkkonnas!

Novembris seab loodus end talvepuhkusele. Aga meie jaoks tähendab see aktiivset klubitegevust. Hooligem üksteisest, julgustame, aitame ja toetame klubivendi ja -õdesid. Teeme head.

Ritva Semi

1420 DG

KUU VALIKUD

Teisi uudiseid piirkonna kodulehelt ja Eesti Rotary klubide lehelt.

TÄHTSAD KUUPÄEVAD

• 04.11.2023 – Rotary seminar, Tartu
  • 04.11.2023 – Tartu Toome RK 25
  • 11.11.2023 – Tallinn Reval RK Päikesegala
  • 25.11.2023 – Rotary Võrkpall, Türi
  • 29.11.2023 – Rotary Fondi seminar, Tallinn
  • 01.12.2023 – Rapla RK keskkonnakonverents
  • 13.2.2024 – Pre-PETS, Eesti, online
  • 22- 23.3.2024 – PETS Eesti – Tallinn
  • 27.4.2024 – Nooroovahetus/Lahti
  • 25- 29.5.2024 – International Convention Singapore

Piirkonna sündmuste kalender

Eesti Rotary kalender

KUU KASULIK NIPP

Rotary piirkond 1420 kuulutab välja täiendavad projektitoetused klubiprojektidele 2023. aasta sügisperioodil.

Projektitoetusi määrab piirkonnanõukogu Rotary piirkonna 1420 fondist. Taotlemise periood on 14.10.2023 – 31.12.2023 ning piirkonnanõukogu teeb otsused projektitoetuste määramise kohta jaanuaris 2024. Projekt taotlused saata aadressil: erkki.teravainen@ango.fi.

Täpsem info on saadetud klubi presidentidele ja sekretäridele.