ROTARY XVII TALVELAAGER  13-15.01.2022 – eelinfo!

Igatalvine rotariaanide tähtsündmus toimub  jälle ja ikka “maailma parimas spordikeskuses” Käärikul 13-15 jaanuar 2023!

REEDEST-PÜHAPÄEVANI maksab ühele osalejale 190 eurot, sisaldab majutust hotelli kaheses toas koos söökidega ja spordi- ning kultuuriprogrammi. Laupäevasele suusabaasi tantsupeole annab hoo sisse igati sobiva nimega bänd-“The Icebreakers”.

Kes soovivad liituda laupäeva hommikust, nende paketi hind ühele 150 eurot. Soovitame kaasa võtta ka oma pereliikmed! Lastele alla 12 a. kogu pakett 100 eurot.

Info ja registreerimine Tartu Hansa Rotary Klubi talvelaagri projektijuhi meilile Tiia.Teppan (at) gmail.com või tel. 5270122.

Laagris osalemise kinnituseks tuleb tasuda osavõtumaks hiljemalt 15. detsembriks 2022.a:

TARTU HANSA ROTARY KLUBI

a/a Swedbank IBAN: EE932200221025455833. Selgitus: Talvelaager, nimi (nimed).
Pärast 15. detsembrit registreerimisel on osalustasud: kogu programm 210 eurot ja alates laupäevast 170 eurot.

NB! Osavõtjate arv on piiratud ☹

Täpsema laagri programmi saadame detsembris, aga 100m sprint klassikalises tehnikas paaristõugetega  toimub kindlasti!

Ühine meiega 24 oktoobril – World Polio Day!

Tegutse rahvusvahelise lastehalvatuse vastu võitlemise päeva nimel!

Rotary president Jennifer Jones selgitab oma rahvusvahelise lastehalvatuse vastu võitlemise päeva videosõnumis, miks me vajame rahvusvahelisel lastehalvatuse päeval teie toetust.

Join us for World Polio Day24 October!

Take action for World Polio Day!
In her World Polio Day message, Rotary International President Jennifer Jones explains why we need your support on World Polio Day.

Visit the End Polio page: https://www.endpolio.org/world-polio-day

See full message: https://msgfocus.rotary.org/q/1tkbb0Buo9w4dTr3DotJHnui/wv

Päikesegalal koguti üle 66 000 euro Päikeselaagri korraldamiseks!

Tallinn Reval Rotary Klubi poolt 8. oktoobril korraldatud Päikesegalal koguti üle 66 000 euro vähekindlustatud perede laste Päikeselaagri korraldamiseks!

Tänavuse Päikesegala 2022 teemaks oli “Old Hollywood”. Hilton Tallinn Park hotelli ballisaal muutus üheks õhtuks ajastule omaseks hollywoodilikuks atmosfääriks.

Õhtu kõrghetk oli heategevuslik oksjon, kus üheks ainulaadsemaks esemeks oli Kristjan Järvi dirigendikepp, mis soetati enneolematu 12 000 euro eest! Kohalolijate silmade all valmis tunnustatud maalikunstniku Katrin Karu erakordne maal. Peo meeleolu lõi võrratu Tanja Mihhailova-Saar.

Oma debüüdi tegi maailma esimene naisrotariaanide tantsutrupp “Golden Vibe”.

Tallinn Reval Rotary Klubi õed tänavad kõiki osalejaid ja toetajaid ning on äärmiselt õnnelikud, et 2023. aastal saab Päikeselaager toimuma ja 145 last saavad kogeda elamusterohket suvelaagrit imekauni Käsmu mereranna ääres!

Päikeselaagri ja klubi kohta leiab infot:

http://paikeselaager.ee/

https://www.facebook.com/Paikeselaager

https://rotary.ee/tag/tallinnreval/

Fotograaf on Egert Kamenik.

Rotary heategevusüritus – 02. okt 2022 Silkkasoutu

 

Silkkasoutu toob taas Töölönlahtele kirikupaadid – Rotary heategevusüritus toimub juba 10. korda.

Iga-aastane heategevusüritus Silkkasoutu kogub vahendeid Läänemere heaks. Silkkasoutu on korraldatud alates 2013. aastast, alati Stadi heeringaturu avamispühapäeval. Sõudmisel osaleb üle 200 inimese ja see lõppeb seminariga.

Rotary Silkkasoutu toimub 2. oktoobril ehk Stadi heeringaturu esimesel pühapäeval. Heategevusüritusel sõuab enam kui 200 osalejat kirikupaatidega Töölönlahest Pikku-Finlandia ette, Kaisaniemi, Kruununhaa ja Katajanoka ümbrusest Kauppatorile.

Seoses koroonapandeemiaga pole me kaks aastat saanud sõuda, nii et veelgi suurema entusiasmiga haarame nüüd aerud. Rotary jaoks on Läänemere kaitsmine auasi. Üritus koondab osalejaid lisaks Soomele ka Rootsist, Eestist ja Itaaliast,“ räägib ürituse pikaaegne korraldaja Hannele Kauranne.

Aastal 2022 toetatakse Silkkasoutu kogutud vahenditega uurimislaevalt Aranda tehtavaid uurimissukeldumisi. Läänemere põhjas lebavates sõjaaegsetes vrakkides leidub endiselt kahjulikke aineid, nagu naftapõhised kütused ja määrdeained. Koos laskemoonas sisalduvate lõhkeainetega (Plahvatamata lõhkekeha, UXO) ja merre visatud keemiarelvadega, kujutavad need endast kasvavat ohtu Läänemere tundlikule keskkonnale.

Aastate jooksul on Silkkasoutu Läänemere töödeks kogunud juba üle 70 000 euro. Varasematel aastatel oleme vahendeid suunanud näiteks Vantaanjoki valgala veekvaliteedi ja elutingimuste parandamiseks. Seekord toetame uurimislaeva Aranda sukeldumisi, tänu millele saame vältida ohtlike ainete sattumist Läänemerre“, räägib Kauranne.

Silkkasoutu kulmineerub Helsingi Ülikooli Porthanias serveeritud heeringalõunaga ja Heeringa au seminaril. Seminari avab ülikooli kantsler Kaarle Hämeri. MSC Finlandia esindaja Johanna Vepsä räägib üritusel jätkusuutlikult püütud heeringast. Seppo Knuuttila Soome Keskkonnakeskusest SYKE räägib heeringa potentsiaalist Läänemeres ja kliimakindlast toidusüsteemist ning Juha Flinkman SYKEst heidab valgust Aranda keskkonnaohtlike vrakkide uuringutele.

Mure Läänemere pärast toob kokku palju tegijaid. Teeme palju koostööd organisatsioonide, riigiameti ja ettevõtetega. Seminaril saame kuulda tippeksperte, ürituse korraldamisel on kaasa aidanud meie partnerid ning hea asja nimel on kaasa tulnud firmasponsorid,“ rõõmustab Kauranne.

Silkkasoutu korraldavad seitse Rotary klubi: Finlandia Hall, Helsinki Baltic Sea, Helsinki International, Herttoniemi-Hertonäs, Pasila-Fredriksberg, Riihimäki-Hausjärvi ja Vantaa-Myyrmäki. Kaasatud on ka Lõuna-Soome ja Eesti Rotary piirkond 1420.

Lisaks Helsingi Ülikoolile, Stadin Silakkamarkkintonile ja SYKE-le on Soudu partneriteks Sulkava vene, Viking line, Helsingi linn, Netprofile, Ventoniemi, Helsinki Suomalainen Klubi ja Meripelastuseura.

Tere tulemast vaatama sõidu algust Väike-Soome pühapäeval, 2. oktoobril. kell 9:30!

Meedial palutakse teatada oma saabumisest Essi Isomäkile (kontaktandmed allpool).

Rohkem informatsiooni:
Hannele Kauranne
Tel. 040 061 8439
hannele.kauranne@gmail.com

Meedia kontaktisik üritusel:
Essi Isomäki
Tel. 040 572 4648
essi.isomaki@gmail.com
Ürituse veebisait: https://www.silakkasoutu.fi/
Pildid: https://www.silakkasoutu.fi/kuvia-images/

25 000 dollari suurune toetus rotariaanidelt Ukraina põgenikele Uusimaal

Rahvusvaheline Rotary Fond on ukrainlaste heaks kogunud kokku üle 15 miljoni euro. Rotary Fond suunab katastroofifondide vahendeid tõhusamalt Ukrainasse ja naaberpiirkondadesse, kus põgenikke vastu võetakse.

Soome ja Eesti ühine Rotary piirkond taotles ja sai fondilt 25 000 dollarit, mida kasutatakse põgenike aitamiseks Uusimaa piirkonnas. Eraldatud vahenditega toetatakse Espoos asuva Suomenoja Ukraina abipunkti tegevust.

„Rotary Fondi poolt eraldatud toetust kasutatakse toidukaupade hankimiseks, mida püüame võimaluste piires hankida ümbruskonna tootjatelt. Lisaks ostetakse hügieeni- ja puhastusvahendeid, mida tellitakse ka kodumaistelt firmadelt,“ ütleb Rotary Fondi piirkonna esimees Irmeli Viherluoto-Lindström.

Espoos, Suomenojal, on tegutsenud veidi üle kolme kuu Ukraine Aid – abipunkt, mis koondab abivajajaid. Abipunktis on käinud juba üle 16 000 kliendikülastuse ning sealt on läbi käinud tohutul hulgal sõja eest põgenenute tarvikuid.

“Ukraina sõja eest Soome põgenenud inimesed vajavad kogu meie toetust. Nende hakkamasaamine igapäevaeluga ja võimalus Soome ühiskonda sulanduda eeldab, et seisame nende kõrval nii praegu kui ka tulevikus. Rotary abi on tõesti teretulnud ja teeb paljude inimeste elu lihtsamaks.” Ritva-Liisa Luomaranta Suomenoja Ukraina Aidist ütleb.

Rotary Fond on Soome eri paikadesse saabunud Ukraina põgenike toetuseks seni jaganud fondi maksimaalselt 25 000 USA dollari suuruseid toetusi kokku ligikaudu 100 000 euro ulatuses.

Sõja algusest peale on üksikud rotariaanid ja Rotary klubid Soomes ja Eestis kogunud annetusi sadade tuhandete eurode väärtuses. Suurem osa neist annetustest on toimetatud otse Ukrainas asuvatele Rotary klubidele, et neid edasi suunata abisaajatele.

“Sõja tõttu on Ukrainas käimas tõsine humanitaarkriis. Olukord puudutab meid kõiki ja seepärast on Euroopa ja maailma rotariaanid oma jõud ühendanud, et ukrainlasi mitmel moel aidata. Meie võrgustik on tugev ja abi läheb sinna, kus seda kõige rohkem vajatakse,“ ütleb Eesti ja Lõuna-Soome Rotary piirkonna kuberner Urmas Kaarlep.

Eestis ja Lõuna-Soomes asuvas Rotary piirkonnas number 1420 toimetab 71 klubis ligikaudu 2500 rotariaani. Maailmas on 1,4 miljonit rotariaani.

Rohkem informatsiooni:
Irmeli Viherluoto-Lindström
Rotary piirkonna 1420 Rotary Fondi komitee esimees
Tel. +358 500 467 249
irmelivlindstrom@icloud.com

See sait kasutab küpsiseid, et pakkuda teile paremat sirvimiskogemust. Seda veebisaiti sirvides nõustute küpsiste kasutamisega.