Kuberneri kuukiri – aprill 2024

JAH, KLUBID OSKAVAD!

2015. aasta ÜRO peaassambleel kiideti heaks jätkusuutliku arengu eesmärgid, globaalne tegevuskava, mida nimetatakse Agenda 2030. See sisaldab 17 eesmärki, mida riigid peaksid saavutama aastaks 2030. Eesmärgid kehtivad kõikidele maailma riikidele ning riikide valitsused vastutavad nende saavutamise eest.

Rotary’l on seitse fookusvaldkonda: rahu, haridus, haiguste ennetamine, vesi ja sanitaarolud, emade ja laste tervis, kogukonna majanduslik areng ning loodus. Need Rotary eesmärgid on kooskõlas ÜRO jätkusuutliku arengu eesmärkidega, mis näitab ÜRO ja Rotary pikaajalist koostööd. Rotary International oli üks organisatsioonidest, mis osales ÜRO asutamisel 1945. aastal. ÜRO jätkusuutliku arengu eesmärgid puudutavad meid kõiki ja igaüks meist saab panustada nende eesmärkide saavutamisse, kas individuaalselt või Rotary klubi liikmena.

Rotary liikumise peamine jõud on klubid. Klubid oskavad ja teavad, kuidas tegutseda. Klubi tegevusviisid põhinevad liikmete taustal, erioskustel ja entusiasmil. Samuti mängib olulist rolli klubi asukoht. See, mis sobib linnaklubile, ei pruugi sobida maaklubile. Rotary on tugevate väärtuste ja eesmärkidega organisatsioon, mille saavutamine on meie kõigi ülesanne. Need väärtused ja eesmärgid on meile kõigile hea juhis tegutsemiseks.

Selle aasta Rotary teema – “Loome lootust maailmale” – on väga asjakohane praegusel ajal, mil maailmas on sõdu ja kriise. Me hoolime kliimast ja inimeste heaolust, üksindusest ja vaimsest tervisest.

Rotariaanid ei tegele valdkondadega, mis on ühiskonna kohustus. Siiski, isegi meie heaoluriikides on ülesandeid ja lünki, mida meie tegevusega saab täita. Klubide tegevus ei pea alati hõlmama suuri projekte; ka väiksemad algatused on teretulnud. On palju erinevaid viise, kuidas toetada ja aidata oma lähikogukonda.

Täna osalen üritusel lähikoolis, kus räägitakse laste ja noorte heaolust ning vaimsest tervisest. Ürituse ühe korraldajana on kohalik Rotary klubi. See on suurepärane näide sellest, kuidas klubid oskavad!

Head aprilli kõigile!
Ritva Semi

Aprill on keskkonnateemakuu.
27. aprillil 2024 toimuvad Nuuksios piirkonna nõupidamine ja konverents. Registreerimine on alanud.