Kuberneri kuukiri – märts 2024

Photo: Unsplash, Rasa Kasparaviciene

PIKA EA SALADUS?

Ühel kuberneri klubikülastusel pakkus üks klubi liige mulle liikmeks värbamise kampaania teemaks: “Liitu Rotaryga – ela kaua”. See silma pilgutades tehtud ettepanek põhineb uuringutel, mis näitavad, et ühistegevus, kogukonnatunne ja uue õppimine tugevdavad heaolu ning on osa pika ja hea elu teekonnast. Rotary tegevuses realiseeruvad just need kõik eelpool nimetatud aspektid. Koosolekutel ja ettekandeid kuulates õpime uut, kohtume sõpradega ja teeme koos head. Isiklik suhtlus klubikaaslastega on kõige tähtsam. Seepärast julgustame klubivendi ja -õdesid diivanilt koosolekutele tulema. Teams’i koosolekud on minu arvates alles teine parim valik.

Meil on veel rohkem kui kolm kuud jäänud käesolevat Rotary-aastat. Rotary-aasta teema – Greate Hope in the World“, on olnud klubide aruteludes ja tegevuses läbivaks jooneks. See teema on tõesti suurepärane praeguses ajas. See sobib ka pikemaajaliseks teemaks. Oma tegevuse ja tööga saame toetada kaasinimesi uskuma ja nägema lootust paremast maailmast, ning tegema oma osa rahutöös.

Oleme märtsikuus ja kevadtöid on näha ka klubide tegevuses. Uut, tulevat Rotary-aastat planeeritakse ja luuakse teekaarte klubide kevadiseks õitsemiseks. Märtsis toimuvad ka klubide ametnike koolitused ja toimkondade koosolekud. Koosolekud ja koolitused ei ole bürokraatia, vaid neis on võimalus arutada ja julgelt luua ning mõelda uut. Kui klubi omad jõuvarud ei ole piisavad, otsitakse koostööpartnereid ja tehakse koostööd teiste klubidega. Uskugem endasse ja oma tegevusse. Olge uuenduslikud ja julged.

Tulev Rotary-aasta on ka Rotary tegevuse 120. aasta ja see kindlasti, loodetavasti, kajastub erineval viisil ka klubide tegevuses tuleval Rotary-aastal. Eesmärk on, et 3.5.2025 kogunevad kõik Soome ja Eesti rotariaanid Tampere-Hall’i juubeliaasta auks. See sündmus on 2024-25 aasta kuberneride planeerimislaual.

Rotary tegevus on vajalik nüüd nagu on olnud kogu 120 aasta jooksul. Ülesanded on aastate jooksul mõnevõrra muutunud, kuid põhiväärtused püsivad. Aastate jooksul on rotariaanid teostanud mitmeid projekte ja ettevõtmisi, mis on olnud olulised kohalikus kogukonnas või rahvusvaheliselt. Nende projektide info tuleb kokku koguda, ajaloo jaoks ja õppetunniks teineteisele.

Soome Rotary tegevuse aastapäev on 2026 ja hiljemalt siis oleks hea rääkida, mida saja aasta jooksul on tehtud. Hiljuti lahkunud Soome president Martti Ahtisaari tsiteeris sageli Lõuna-Aafrika presidenti Nelson Mandelat, kes ütles: “Maailma suurim probleem ei ole pahad inimesed, vaid head inimesed, kes ei tee midagi.“

Teisalt nõudis Mahatma Gandhi meilt olema ise see muutus, mida tahame maailmas näha.

Nende eelmainitud tarkade tsitaatidega innustatuna loodan, et toetame ja julgustame üksteist tegema head, aitama vajajaid ja tegutsema koos parema maailma nimel.

Ritva Semi
DG 2023-24

Lae alla kuukiri:

EST: Kuukiri_märts2024

FIN / SWE: kuukausikirje_maaliskuu2024

KUU KASULIK NIPP

Rotary saab järgmisel aastal 120-aastaseks, ja nüüd on aeg hakata järgmiseks aastaks klubi tähtpäevade tähistamist planeerima!

TÄHTSAD KUUPÄEVAD

Märts on Rotary-kalendris lugemis- ja kirjutamisoskuse kuu.

• 22-23.03 – PETS, Tallinn
  • 30.03 – Rotariaanide korvpalliturniir, Pärnu
  • 09.04 – Piirkonna kliimaveebiseminar
  • 12.04 – Rotary arenguseminar, Tallinn
  • 27.04 – Piirkonna kevadkoosolek ja konverents, Nuuksio
  • 27.04 – Noorsoovahetus, Lahti
  • 03.05 – Tallinn International sünnipäev
  • 06.05 – Põlva RK metsaistutamine
  • 18.05 – Pärnu RK 30. sünnipäev

ÕNGITUSUSKIRJADE HOIATUS – OLGE OMA E-KIRJADEGA ETTEVAATLIKUD!

Hiljuti on meie piirkonna Rotary-klubide liikmed saanud imelikke õngevõtmis(kalastus)kirju, mis näivad tulevat presidendi, piirkonnakuberneri või mõne teise isiku e-posti aadressilt. E-kirja saatja palub kiiret vastust ja seejärel palutakse kinkekaarte osta või mõnda muud teenust osutada, sh ka raha saata. Nii et olge valvel!

1. Kui saate mõne kummalise sõnumi, kontrollige kohe saatja aadressi. Petturid võivad saatja nime lihtsalt muuta, kuid aadress paljastab, et tegu ei ole õige isikuga.
  2. Kui saate aru, et tegu on pettusega, märkige e-kiri rämpspostiks ja ärge vastake.
  3. Andke isikule, kelle nime all sõnum saadetakse, teada, et nende nime kasutatakse pettusteks.