Kuberneri kuukiri – veebruar 2024

PRAEGUSEL AJAL ON VAJA ROTARIAANE JA HEATEGEVUST

Olin mõni nädal tagasi kõrgetasemelisel seminaril, mis keskendus jätkusuutlikule arengule ja ÜRO aastatuhande eesmärkidele. Kohal oli palju asjatundjaid ja tuttavaid rahvusvahelise tegevuse ja arengukoostöö valdkonnast. Kohvipausi ajal küsiti minult, mida rotariaanid tegelikult teevad. Küsija, kes oli noorem, mäletas, et tema isa käis igal neljapäeval kohalikus Rotary klubis lõunasöögil. Kuid see oli kõik, mida ta rotariaanidest teadis.

Rotary organisatsioon asutati 23. veebruaril 1905, seega järgmisel aastal tähistame tegevuse 120. aastapäeva. Esimene klubi Soomes asutati juba 1926. aastal ja Eestis 1930. aastal. Arvestades tolleaegset Soome ja Eesti elujärge, on see märkimisväärne saavutus. Täna on Soomes ja Eestis peaaegu 10 000 rotariaani ja maailmas 1,2 miljonit.

Nende peaaegu saja aasta jooksul on klubid korraldanud palju heategevusprojekte nii kodumaal kui ka rahvusvaheliselt, vahetanud õpilasi, toetanud erinevaid inimesi ja organisatsioone ning andnud stipendiume noortele. Nädalakoosolekutel on rotariaanid kuulanud riigi parimaid asjatundjaid eri valdkondadest, pidanud inspireerivaid arutelusid, loonud võrgustikke ja sõlminud suurepäraseid sõprussuhteid nii kodumaal kui ka rahvusvaheliselt. Kuid kas see töö on nüüd liiga nähtamatu?

Heategevuslike tegude tunnustamine meedias ja avalikkuse tähelepanu saamine pole lihtne. Ajad on sellised, et hea asi ei ole uudis.

Vaatamata kõigele, julgustan klubisid oma tegevustest ja panusest rääkima. Teabe jagamine on esmajoones sisemine suhtlus. Me saame üksteist toetada, jagades teavet oma tegemistest, projektidest ja kõikidest heast ideedest. Samal ajal püüame teha oma tööd nähtavaks ka klubide väliselt, tavalistele lehelugejatele ja meedia jälgijatele, kogukonnale.

Meil on piirkonnas oskuslik ja võimas kommunikatsioonimeeskond. Meeskond on esimene sisemine koht, kus saab klubi tegevusest rääkida, nii et info liigub vajadusel piirkonna veebilehtedele. Piirkonna ja klubide oma Facebooki lehed on samuti informatsioonikanal. Sinna tasub kutsuda oma tuttavaid jälgijateks, et info leviks ka tutvusringkonnas ja võib äratada kellegi huvi tegevuse vastu.
Jaanuari nädalavahetusel toimus Põhjamaade juhtiv haridus- ja koolitusalane sündmus Educa. Kahe päeva jooksul osales seal 16 000 haridusala spetsialisti. Reedel esinesid laval meie piirkonna veepuhastuse eksperdid, rääkides piirkonna Läänemere tööst ja veepuhastusest. See oli meie jaoks uus algus ja kokku pandud kiirel ajagraafikul. Loodan, et järgmisel aastal oleme esindatud efektiivsemalt. Pärast kahte päeva inimestega Educas ringi liikumist ja vestlemist kuulsin sageli kommentaari – ma ei teadnud seda rotariaanidest.

Rotary eesmärgid, sihid ja väärtused on head ja vajalikud. Tegevuse seitse fookusvaldkonda on asjad, mis on kaasatud ka ÜRO aastatuhande eesmärkidesse. Nende eesmärkide saavutamiseks on vaja rotariaane.

Selle Rotary-aasta teema on – loome lootust maailma. Sellistel aegadel vajavad inimesed lootust paremale maailmale.

Toetagem ja julgustagem üksteist.

Ritva Semi DG 2023-24

Lae alla kuukiri:

kuukiri_veebruar2024.pdf

KUU KASULIK NIPP

Korralda Rotary Päev (23.02) tegevustega või projektidega klubi koosoleku ajal ja tee see kõigile avatuks. Ürituse osa keskendub Rotary ajaloole, heategevusele ja liikmete lugudele. Kaasa Rotaracti ja Interacti liikmeid.

100 ways to celebrate a Rotary Day 23.02

TÄHTSAD KUUPÄEVAD

Rotary-kalendri teemakuu – veebruar on rahvusvahelise üksteisemõistmise kuu ehk rahu loomise ja konfliktide ennetamise/ lepitamise kuu.

• 23.02 – Rotary Päev
  • 24.02 – Eesti Vabariigi aastapäev, Iseseisvuspäev – Palju õnne, Eesti!
  • 22-23.03.2024 – PETS Eesti – Tallinn
  • 09.04.2024 Piirkonna kliimaveebiseminar.
    Üritus sobib ka iganädalaseks koosolekuks.
  • 12.04.2024 – Rotary arenguseminar Tallinnas
    Registreerimine: https://rotary.ee/koolitused/