Kuberneri kuukiri nr 2 – august 2015

HEAD ROTARIAANID, AUSTATUD ÕED JA VENNAD

Kuigi august on juba lõppemas, tahan selles kuukirjas puudutada selle kuu rotary-teemat – liikmeskonda – nii liikmete värbamise kui olemasolevate liikmete säilitamise seisukohast.

Olen kahjuks liiga tihti kohtunud klubides selge – kuigi otseselt väljaütlemata – tahtmatusega saada juurde uusi liikmeid. Ja selgitustest võiks teha kui mitte raamatu, siis brošüüri kindlasti. Sageli mainitud põhjuseks on, et “me ei ole leidnud (meile sobivaid) liikmekandidaate”. Mida iganes see varjatud “meile sobivaid” siis tähendab. Kas see on “meie arvamus” või mõne üksiku klubiliikme arvamus, mida teised klubiliikmed austavad ja rahulduvad vaikse peanoogutusega. Sellega seoses paluksin tuletada meelde meie organisatsiooni eetilisi põhimõtteid, mis juhinduvad nelja küsimuse testist. Eriti punktid kaks, kolm ja neli sobivad mõtete värskendamiseks.

Uute liikmete värbamise kõrval on sama tähtis kanda hoolt juba olemasoleva liikmeskonna eest. Jagada nende kogemusi ja lugusid sellest, miks nemad omal ajal klubiga liitusid ja miks nad on endiselt klubis. Mida see on neile andnud? Kas klubisse tulemise motiiv on olnud uute sõprussuhete loomine või isikliku kasu saamine näiteks heatasemeliste ettekannete vahendusel või ehk rahulduse saamine teadmisest, et saab organisatsioonile lootes aidata vähemate võimalustega inimesi ja hädasolijaid. Soovitan, et klubide koosolekutel räägitaks ja kuulataks neid liikmete lugusid, miks ei võiks kasvõi iga koosoleku alguses olla üks selline „liikmelugu“.

Rotary International on samuti algatanud uue liikmete jaoks kasuliku tegevuse ja selle kohta võite lugeda rohkem järgneva lingi kaudu: Find out more.

Külastage ka piirkonna kodulehte, kust leiate infot muuhulgas Silgusõudevõistluse kohta. Rohket osavõttu!!

Rotary-dollari kurss augustis on € 0,90

Ritva Heinonen

See sait kasutab küpsiseid, et pakkuda teile paremat sirvimiskogemust. Seda veebisaiti sirvides nõustute küpsiste kasutamisega.