Kuberneri kuukiri – veebruar 2017

Rotary Fondi seminar, Seinäjoki 3.–5.2.2017

Korraldustoimkond oli ka tänavu koostanud selleks ürituseks kõrgetasemelise kava. Välismaiste esinejate hulgas olid näiteks TRF Trustee Örsçelik Balkan Türgist ja PDG Johannes Hausken Norrast. Saime päeva jooksul kuulata palju huvitavat fondist ja edukatest projektidest, millest teised võivad eeskuju võtta. Meie piirkonna fondikomitee annab meelsasti täiendavat teavet. Meie piirkonnast sai auhinna Borgå Västra Rotaryklubb – Porvoo-Läntinen Rotaryklubi Läänemere-teemaline projekt. Seda esitles oma klubi liikmete toetusel Päivi Kippo-Edlund. Õhtusöök oli pidulik ja tore. Seminaril osales 130 rotariaani. Ka meie piirkond oli hästi esindatud. Kajastamist saime ajalehes Ilkka peaaegu terve lehekülje jagu. Tahaksin veel eraldi meelde tuletada, et ka see iga-aastane üritus on mõeldud kõigile meie piirkonna rotariaanidele.

Rotary Foundation 100 Aastat – SOOME 100 aastat – miljoniprojekt

Projekt miljoni dollari kogumiseks on edenenud kogu Soomes plaanikohaselt. Et iga Rotary liige saaks ise teavet sellest miljoniprojektist, saadeti klubide presidentidele ja sekretäridele 27. jaanuaril 2017 selle kohta esitlusmaterjale. Seda tasub käsitleda nädalakoosolekute alustuseks ning jagada liikmetele koos muu teabega. Ühtaegu võivad iga klubi ja selle liikmed hinnata omaenda osalemist aasta kõige tähtsamas
projektis.

Piirkonnakonverents Espoo Hanasaaris 22.4.2017

Piirkonnakonverentsi ettevalmistused hakkavad jõudma lõpusirgele. Ennelõunal teevad ettekande linnapea Jukka Mäkelä, parlamendiliige Pekka Haavisto ja Soome humanitaarse rakenduskõrgkooli (HUMAK) lektor Juha Iso-Aho. Rotary Internationali presidendi ametlik esindaja on meie üritusel IPDG Arthur Jones Rotary piirkonnast 1190. Päeva muusika eest hoolitseb ansambel New Orleans Stompers. Õhul on kavas Governors Ball ja Jukka Puotila Show. Ka see üritus on mõeldud piirkonna kõigile rotariaanidele. Loodan, et kohtan Hanasaaris ka sind. Registreerimine piirkonna kodulehekülje vahendusel http://www.rotary1420.org.

Women in Rotary

Naiste osakaal on meie liikmeskonnas ikka veel lubamatult väike, kuigi viimastel aastatel on areng olnud
positiivne. Naiste osa ühiskonna juhtivatel ametikohtadel ei ole ikka veel kajastatud meie liikmete hulgas
õiges suhtes. Kutsun klubisid üles otsima aktiivselt uusi liikmeid, kelle hulgas oleks ka märkimisväärne osa naisi. Soome võrgustik Women in Rotary korraldab reedel, 10.3 kl 12.00–13.45 Katajanokka kasiinos
lõunasöögi. Täpsem teave, programm ja kutse on lisas (ainult soome keeles).

Soome Rotary otsib tõlketoimkonna liikmeid

Soome Rotary tõlketoimkond teeb tähtsat tööd Rotary materjalide tõlkimisel. Nüüd otsib Soome Rotary
uusi liikmeid tõlketoimkonna tööhooajaks 1.7.2017 – 30.6.2020. Lisateave ja kandideerimisjuhised lisafailis (ainult soome keeles).

Tervitades
Markku Stenvall

Sündmused Eestis

• 18.02.2017 “Põlva Rotary klubi kutsub Indiaca sõprade päevale /
  • 03.03.2017 PETS – president elect training seminar
  • 03.03.2017 “Ella Fitzgerald 100 – Tartu Rotary Klubi heategevuskontsert
  • 04.03.2017 “Viimsi Rotary Klubi Eesti väärtkunsti oksjon Mälupanga toetuseks ja aastapäeva pidu 04.03.2017!
  • 19.03.2017 TÄHTAEG: 2017-2018 kõikide andmete uuendamiseks Soome Rotary registris
  • 31.03.2017 Piirkonnast D1420 toetusrahade taotlemise lõpptähtaeg 31. märts 2017. Pärast taotlemisaega laekuvaid taotlusi läbi ei vaadata.
  • 29.04.2017 Eesti Rotary Korvpalliturniir Raplas
  • 29.04.2017 Tartu Rotary Klubi 85. aastapäevapidu