Kuberneri kuukiri 11 – mai 2013

Kuberneri kiri piirkonna 1420 rotariaanidele

Head rotariaanid,

Rotary-aasta on tasapisi jõudmas lõpule ja uued ametnikud valmistuvad abikuberneride juhtimisel asuma oma nõudlikesse ametitesse. Üldiselt võttes on meie piirkonnas klubide tegevus ja liikmeskonna olukord hea. On sündinud uusi projekte ja võimalusena võtta vastutus ühiskondlikes küsimustes on hakatud uuesti kasutama RYLA –t. Tänavu on piirkonnas viidud läbi vähemalt 8 RYLA projekti, mida tuleb pidada aastatepikkuse kobamise järel rekordiliseks saavutuseks.
Järgmisel aastal, kui Eesti klubid liituvad RYLA-ga, viiakse läbi ka esimene piiriülene koolitus.

LASTHAIGLA PROJEKT
Viimasel Soome PETS-il soovis osalejate rõhuv enamus, et meil oleks mõni suurem kodumaine (ehk Soome-sisene) projekt, millega klubid saaksid tegeleda välismaiste projektide asemel. Samal ajal võtsid mitmed klubid piirkonnaga ühendust ja pakkusid välja liitumist Lastehaigla projektiga.
Piirkonna töörühm DGE Ilkka Torstila juhtimisel pidas asja üle nõu ja võttis vastu otsuse, et piirkonna 1420 klubid osalevad projektis märkimisväärse panusega. Lastehaigla projekti juhib AG Rauno Selenius, kellel on põhjalikud kogemused selliste projektide osas ning tema töörühm annab veel selle kuu jooksul lähemat infot.
Palun klubisid võtta seda oma plaanides arvesse ja juba praegu mõtlema erinevatele rahahankimise võimalustele ja viisidele projekti jaoks, mis puudutab meid kõiki.

KOOSTÖÖ BALTIC SEA ACTION GROUP’IGA
Piirkond alustab koostööd Läänemere rakkerühmaga (Baltic Sea Action Group) ning eesmärk on luua koos BSAG-ga piirkonna klubidele erinevaid Läänemere kaitsega seotud tegevusmudeleid. See peaks aitama klubidel hõlpsamini ja efektiivsemalt alustada ”rohujuuretasandi” tegevust oma paikkonna vesistute olukorra parandamiseks.
Pilootklubideks on Loviisa, Porvoo-Läntinen, Espoo ja Hanko.

SEADUSANDLIKU KOGU OTSUSED
Meie organisatsiooni kõrgeim seadusandlik organ kogunes aprilli lõpus arutama põhikirja ja protseduure puudutavaid muudatusettepanekuid ja võtma vastu otsuseid. Suurimat tähelepanu äratas juba eelnevalt RI enda tehtud ettepanek kaotada osalemiskohustus ja sellega seotud muud küsimused. Meieni jõudnud info kohaselt võttis RI ilma mingeid selgitusi andmata täielikus vaikuses oma ettepaneku keset koosolekut tagasi. Sellest johtuvalt säilib osalemiskohustus endisena veel vähemalt 3 järgnevat rotary-aastat. Veel selle kevade jooksul saadame klubidele kokkuvõtte tehtud otsustest. Igaühel võib olla oma arvamus selle kohta, et nii olulisi küsimusi isegi ei soovitud jätta liikmeskonna otsustada.

SHELTER BOX TEGEVUS
Piirkonnas 1390 on loodud Shelter Box ühendus, mille otstarve on hankida ennetavalt väärtuslikke päästevahendeid katastroofide ohvrite jaoks. Piirkond liitub ühendusega liikme staatuses ja me vajame oma piirkonda asjurit, kes esindaks meid ühenduses ning tutvustaks algatust meie piirkonna eri nurkades.

EESTI KLUBIDE ARENGUTEST
Viimasel ajal on Eesti rotary-tegevus saanud pärast mõnda vaiksemat aastat taas uut hoogu. Võrreldes endiste peaaegu suletud tegevusvormidega on klubide tegevus vähehaaval avanemas suurematele ühiskonnarühmadele.
Rotary-tegevusse kuuluvate, teadlikkust ja üldisi tegevuseeldusi toetavate erinevate tegevusüksuste loomine Eestis on üks järgmise rotary-aasta suuri väljakutseid.
Juba praegu on teada, et tegeldakse mitme uue klubi asutamisega ning klubide elujõulisuse tagamiseks piisav ”back up” on vältimatu. Siin on suureks abiks ka Sirje Kallasvee nimetamine kuberneri esindajaks Eestis ja Eesti Rotariaanide Infopunkti reorganiseerimine.

SAABUVAID SÜNDMUSI
– Piirkonna taotletud PHF tunnustuste üleandmine 30.5.2013 kell 18.00 Katajanokka kasiinos
– Piirkonna kuberneride ametirahade vahetus 13.6.2013 kell 16.00 Kalastajatorppas
Muude sündmuste info leiate piirkonna kodulehelt.

TÄNUSÕNAD
Piirkond soovib avaldada tänu Katajanokka Rotaryklubile eriti tähelepanuväärse töö eest Läänemere kaitsmisel ja eriti tõsta esile Seeli Toiviot, kes töötab katkematu innuga klubis hea algatuse nimel.

ROTARY-DOLLAR
Mais on rotary-dollar 0.77 eurot

HEAD SAABUNUD KEVADET SOOVIDES
Harry Hedman
DG

See sait kasutab küpsiseid, et pakkuda teile paremat sirvimiskogemust. Seda veebisaiti sirvides nõustute küpsiste kasutamisega.