Sõuame Läänemere puhtaks pühapäeval, 1.10.2023 Helsingis

Rotariaanid kutsuvad teid päästma Läänemerd ja veetma värskendavat päeva merel!

Silakkasoutu (Räimesõudmine) sõidetakse kirikupaatidega Helsingis Silguturu avamispäeval 1.10.2023. Räimesõudmine toimub Läänemere ja lähivete heaks. Sel aastal toimub sõudmisürituse raames ka jalutuskäik Silakkapatikka Finlandia Hallist Kauppatori turule mööda veepiiri.

Räimesõudmist on korraldatud alates 2013. aastast ja vete kaitseks on kogutud pea 75 000 eurot.

Rotariaanid kutsuvad kõiki inimesi, ettevõtteid ja Rotary klubisid pingevabale sportlikule meelelahutusüritusele Töölö lahele Helsingisse!

Räimesõudmine tugevdab meeskonnavaimu ja pakub samas võimaluse muuta Läänemere olukorda paremaks.

Rohkem infot toetamise kohta leiad siit: https://www.silakkasoutu.fi/silgusoudmisvoistlus/

Elagu mereline loodus! Veealuse bioloogilise mitmekesisuse kaitsmine

Kolm neljandikku Läänemerest on veel elus. Parimal juhul on meie merepinna all aga ohtralt looma- ja taimeliike, värvi, elu – lootust. Suur osa neist kõige väärtuslikumatest aladest asub madalates rannikuvetes, muu hulgas suvilate kallastel.

2023. aasta ürituse “Räimesõudmisvõistlus” tulu annetatakse Baltic Sea Action Groupi (www.bsag.fi) tööle Läänemere veealuse bioloogilise mitmekesisuse kaitseks. BSAG võtab ühendust kõige liigirikkamate alade omanikega ja aitab huvitatud maaomanikel neid tähtsaid alasid kaitsta. Ka tegutseb ta koordinaatorina maaomanike, Majandusarengu, transpordi ja keskkonna keskuste ning Metsaameti vahel, et tagada kaitseprotsessi võimalikult sujuv ja kiire edasiminek.

Kaitsealadel säilivad Läänemere ainulaadsed liigid ning seal on neil võimalik ka uuesti levida. Rikkalik organismide kooslus on iseenesest väärtuslik, kuid liikide mitmekesisus aitab merel kohaneda ka kliimamuutustega. BSAG eesmärgiks on, et 2030. aastaks oleksid kaitstud kõik Läänemere (Soome territoriaalvetes) kõige väärtuslikumad veealused alad.

RÄIMESÕUDMISE PROGRAMM
  • Kell 9 Kogunemine Pikku-Finlandias. Kaptenite koosolek algab samuti kl 9.00.
  • Kell 10 Hommikukohv, sõudmisõpetus ning vee läbipaistvuse mõõtmise juhendus Secchi kettaga
  • Kell 11 Võistkondade pildistamine, proovisõit ja seejärel sõudmine või jalutamine Töölö lahelt Kauppatori turule
  • Kell 12 Randumine Kauppatori turul
  • Kell 12.30 Räimelõuna Unicafe Porthanias (Yliopistonkatu 3)
  • Kell 14 Seminar ”Elagu mereline loodus!” auditooriumis
  • Kell 15.30 Seminari lõpp ja lahkumine
REGISTREERUMINE

www.silakkasoutu.fi, registreeri oma osalemine hiljemalt 8.9.2023.

Tule üksi, kahekesi või oma võistkonnaga – 14 aerutajat ja tüürimees! Rotariaanide poolt on paadid ning vajaduse korral ka tüürimees.

Osalustasu
  • 80 € sõudja (sis. hommikukohvi, lõunasöök ning osalemine Räimesõudmisel)
  • 60 € kõndija (sis. hommikukohvi, lõunasöök ning osalemine jalutusüritusel)
  • 2500 € sponsorettevõtted ja -organisatsioonid (15 inimest, hommikukohv, lõunasöök, paat)
  • 35 € pealtvaatajad (hommikukohv, lõunasöök)

Maksmine hiljemalt 16.9.2021
Konto: FI82 1351 3000 1331 21, saaja: Vantaa Myyrmäki Rotaryklubi.

Selgitusse palume märkida isiku, klubi või ettevõtte nime.

www.silakkasoutu.fi, silakkasoutu@gmail.com , tel. +358 400 618 439

Silgusõudmise korraldavad:

Rotary klubid Finlandia Hall ja Impact satelliidiklubi, Hausjärvi-Riihimäki, Helsinki Baltic Sea, Helsinki International, Herttoniemi-Hertonäs, Pasila-Fredriksberg, Vantaa Myyrmäki.

Teretulemast!