Jõhvi Rotary klubi annetas Jõhvi linnale Kaljo Kiisa skulptuuri

Jõhvi linnas avatakse 5. detsembril legendaarse filmirežissööri ja näitleja Kaljo Kiisa kuju. Jõhvi vald kuju püstitamiseks raha ei kuluta, sest skulptuuri annetab Jõhvi Rotary klubi.
Virumaal Toila vallas Vaivina külas sündinud Kaljo Kiisa kuju püstitatakse Jõhvi kontserdimaja juurde, sest kontserdimaja, Jõhvi vallavalitsus ja Viru Keemia Grupp (VKG) hakkasid kaks aastat tagasi välja andma Kaljo Kiisa nimelist noore filmitegija stipendiumi, lisaks seepärast, et Kiisk on Jõhvi lähedalt pärit, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Tegelikult võib Kiisa ja Virumaa seoseid veelgi leida, näiteks on mõned tema kuulsad filmid Virumaal filmitud.

Skulptor Simson von Seakyll ehk Aivar Simson ütles, et kuju valmis kiiresti, aga mõne detailiga tuli palju vaeva näha. “Tema poos tuli Virumaal tehtud filmist “Metskannikesed”. Tema kätt tuli timmida, et ei tuleks välja nagu füürer,” selgitas skulptor.

Jõhvi promenaad, mille esimese etapi avamise puhul kuju avatakse, algab Simsoni skulptuuriga, milleks on Jõhvi vapiloom hirv.

Vallavanem Tauno Võhmar on seisukohal, et Simsoni skulptuure võiks Jõhvis veelgi olla.

“Miks Seaküla Simson ehk Aivar Simson? Aga sellepärast, et ta on ka meie kandi mees ja väga hea käega skulptor, ta on üks Eesti paremaid skulptoreid. See kuju, mida ma näinud olen, on väga väärikas ja selle kuju tulevane asukoht on väärikas,” rääkis Võhmar.

Kuju läheb maksma 40 tuhat eurot ning praegu on koos pool rahast. Võhmar ütles, et kõik, kes annetavad kuju heaks üle saja euro, on oodatud selle avamispeole.

Video

Allikas: http://menu.err.ee/v/616dad3b-bb3b-4a41-9031-360f3e336ea4


 

See sait kasutab küpsiseid, et pakkuda teile paremat sirvimiskogemust. Seda veebisaiti sirvides nõustute küpsiste kasutamisega.