Kuberneri kuukiri – Jaanuar 2017

Üle poole Rotary-aastast on juba möödas

Rotary-aasta teine pool on läinud käima. Klubid vaatavad taas kord läbi oma tegevusplaanid ja võrdlevad neid kordasaadetuga. Kõike ei ole veel jõutud lõpuni viia ning aega on jäänud ka peaaegu pool aastat. Jätkuvuse seisukohalt on tähtis, et klubide praegused presidendid ja muud töötajad õpetavad välja oma järeltulijaid. Tegevuse tulemusi tuleb hinnata peale omaenda eesmärkide ka põhivaldkondade järgi: liikmete arvu suurendamine ja tegevusse kaasamine, annetused fondile, humanitaarteenused, uued
sugupõlved, avalik kuvand ja Rotary internetis.

Piirkonnakonverents 22.4.2017

Rotary-aasta peasündmus on piirkonnakonverents, mis tänavu korraldatakse Hanasaaris laupäeval, 22. aprillil 2017. Ettevalmistus on täies hoos ning oodata on mitmekülgset programmi: tööasju, lõbusat ajaviidet, muusikat, mõnda kõnetki ning õhtul toimub muidugi Govenor´s Ball. Tahaksin eriti meelde tuletada, et piirkonnakonverents on mõeldud kõigile piirkonna rotariaanidele. Loodan, et ka sina tuled kohale. Lisateavet ja registreerimisjuhendid saadame lähiajal.

President Elect Training Seminar (PETS)

Klubide tuleva aasta presidendid, sekretärid ja muud töötajad on valitud ning nende koolitus algab seminariga PETS (President Elect Training Seminar) Kulosaari ühiskoolis Helsingis 11.3.2017 ja Eestis Tartus 3.3.2017. Tulevastele presidentidele on see koolitus ülesannete vastuvõtmise eelduseks. Sekretäridele antakse seminaril palju tähtsat infot ning ka muud töötajad on teretulnud.

Rotaract

Rotary-aasta algul seati eesmärgiks, et meie piirkonnas asutatakse vähemalt kaks Rotaract-klubi, lisaks hästi tegutsevale Helsingi Rotaract-klubile. Olen rõõmuga märganud, kuidas Rotary klubid on selle eesmärgi tõsiselt käsile võtnud ja viinud asja süstemaatiliselt edasi. Rotaract-klubide asutamine ei ole eesmärk omaette, vaid noortele täiskasvanutele tuleb luua võimalus õppida ja areneda juhtidena, edendada häid ettevõtmisi ning arendada heategevust ja viia edasi rahvusvahelistumist.

Vantaas korraldatakse 25. jaanuaril 2017 Rotaracti õhtu, kus räägitakse muu hulgas uue klubi asutamise
etappidest, Rotaracti ülesannetest ja ajaloost ning Rotary vaderklubi toetusest uuele Rotaract-klubile.
Samasugune üritus on kavas ka Espoos. Tänu kõigile neile, kes on selles tegevuses kaasa löönud.

Tervitades
Markku Stenvall

 

Sündmused ja tähtajad Eestis:

Rotary programm. Märgi kalendrisse juba nüüd ja tere tulemast kaasa lööma.

 • 27.–28.1.2017 EDUCA 2017 mess Helsingi Messikeskuses
  Teemaks on Soome 100. aastapäev. Rotary liikmed on messil esindatud ka tänavu.
 • 3.-5.2.2017 Ülemaaline Rotary fondi seminar „Fondi 100 aastat“, hotell Sorsanpesä, Seinäjoki
  Kõikidele rotariaanidele mõeldud üritus, kus räägitakse põhjalikult fondi tegevusest.
 • 27.2.2017 Rahvusvaheline Rotary seminar, Lahti Kontserdimaja, Felix Krohni saal, Sibeliuksenkatu 8.
  Lisateave siin ja aadressil rotaryseminaari.wordpress.com
 • 3.3.2017 PETS Tartus, Eestis  Eesti klubide tulevaste presidentide, sekretäride ja muude töötajate koolitusüritus
 • 11.3.2017 PETS Kulosaari ühiskoolis, Helsingis
  Tulevaste presidentide, sekretäride ja muude töötajate koolitusüritus
 • 28.3.2017 Karge ja kallis Läänemeri | Clear & Dear Baltic Sea | Moedemonstratsioon, restorani Sipuli talveaias
  Moedemonstratsioonil teevad kaasa teiste hulgas Jukka Rintala, Aino, Ivana Helsinki ja paljud teised koostööpartnerid nagu Plastitööstus (Muoviteollisuus) ja Olümpiapurjetajad (Olympiapurjehtijat).
 • 22.4.2017 Piirkonnakonverents Hanasaaris, Espoos
  Kõigile piirkonna rotariaanidele mõeldud Rotary-aasta peasündmus 10.5.2017 Liikmelisuse ja kommunikatsiooniseminar Lindströmi maja auditooriumis, Lautatarhankatu 6, Helsingi.
  Mõeldud eriti algava Rotary-aasta AG-dele, klubide tulevastele presidentidele, liikmelisuse ja kommunikatsiooniga seotud valdkondade eest vastutajatele, samuti teistele sellest teemast huvitatutele.
 • 10.–14.6.2017 Rotary International Convention, Altanta, Georgia, USA  Iga-aastane rotariaanide rahvusvaheline kohtumine.
See sait kasutab küpsiseid, et pakkuda teile paremat sirvimiskogemust. Seda veebisaiti sirvides nõustute küpsiste kasutamisega.