25 000 dollari suurune toetus rotariaanidelt Ukraina põgenikele Uusimaal

Rahvusvaheline Rotary Fond on ukrainlaste heaks kogunud kokku üle 15 miljoni euro. Rotary Fond suunab katastroofifondide vahendeid tõhusamalt Ukrainasse ja naaberpiirkondadesse, kus põgenikke vastu võetakse.

Soome ja Eesti ühine Rotary piirkond taotles ja sai fondilt 25 000 dollarit, mida kasutatakse põgenike aitamiseks Uusimaa piirkonnas. Eraldatud vahenditega toetatakse Espoos asuva Suomenoja Ukraina abipunkti tegevust.

„Rotary Fondi poolt eraldatud toetust kasutatakse toidukaupade hankimiseks, mida püüame võimaluste piires hankida ümbruskonna tootjatelt. Lisaks ostetakse hügieeni- ja puhastusvahendeid, mida tellitakse ka kodumaistelt firmadelt,“ ütleb Rotary Fondi piirkonna esimees Irmeli Viherluoto-Lindström.

Espoos, Suomenojal, on tegutsenud veidi üle kolme kuu Ukraine Aid – abipunkt, mis koondab abivajajaid. Abipunktis on käinud juba üle 16 000 kliendikülastuse ning sealt on läbi käinud tohutul hulgal sõja eest põgenenute tarvikuid.

“Ukraina sõja eest Soome põgenenud inimesed vajavad kogu meie toetust. Nende hakkamasaamine igapäevaeluga ja võimalus Soome ühiskonda sulanduda eeldab, et seisame nende kõrval nii praegu kui ka tulevikus. Rotary abi on tõesti teretulnud ja teeb paljude inimeste elu lihtsamaks.” Ritva-Liisa Luomaranta Suomenoja Ukraina Aidist ütleb.

Rotary Fond on Soome eri paikadesse saabunud Ukraina põgenike toetuseks seni jaganud fondi maksimaalselt 25 000 USA dollari suuruseid toetusi kokku ligikaudu 100 000 euro ulatuses.

Sõja algusest peale on üksikud rotariaanid ja Rotary klubid Soomes ja Eestis kogunud annetusi sadade tuhandete eurode väärtuses. Suurem osa neist annetustest on toimetatud otse Ukrainas asuvatele Rotary klubidele, et neid edasi suunata abisaajatele.

“Sõja tõttu on Ukrainas käimas tõsine humanitaarkriis. Olukord puudutab meid kõiki ja seepärast on Euroopa ja maailma rotariaanid oma jõud ühendanud, et ukrainlasi mitmel moel aidata. Meie võrgustik on tugev ja abi läheb sinna, kus seda kõige rohkem vajatakse,“ ütleb Eesti ja Lõuna-Soome Rotary piirkonna kuberner Urmas Kaarlep.

Eestis ja Lõuna-Soomes asuvas Rotary piirkonnas number 1420 toimetab 71 klubis ligikaudu 2500 rotariaani. Maailmas on 1,4 miljonit rotariaani.

Rohkem informatsiooni:
Irmeli Viherluoto-Lindström