2024 Eesti Rotary klubide presidentide ümarlaud

Saaremaa ümarlaud

Saaremaal toimus Eesti Rotary klubide presidentide ümarlaud. Ümarlaud on ellu kutsutud selleks, et klubide presidendid saaksid üheskoos otsustada, mida me rotariaanidena teeme, millised on olulised projektid ja kuidas me neid toetame. Üheskoos jagatakse ka kogemusi, kuidas klubi saaks paremini toimida, kuidas hoida liikmed aktiivsena ning luua Rotary tegevusest positiivne kogemus.

Tänavuse ümarlaua peakorraldaja oli Merlin Haak Moon Rotary klubist. Merlin on Eestis AG-de ja klubide koordinaator. Mulle meeldis tänavuse ümarlaua värske teemakäsitlus, presidentide aktiivne osavõtt ja kogemuste jagamine.

Piirkonna kubernerina rääkisin olulistest sündmustest, kalendrist, projektidest, Rotary fondist ja End Polio fondist ning koostööst. Loomulikult on selle Rotary-aasta kõige olulisem sündmus piirkonna konverents, mis toimub 19. oktoobril Tartus, Eesti Rahva Muuseumis. Oodatud on nii rotariaanid kui nende kaaslased, sest esinejad on oma ala tipptegijad.

President’s roundtable

A roundtable of Estonian Rotary Club presidents was held in Saaremaa. The roundtable was established to allow club presidents to collectively decide on the key projects we will undertake as Rotarians and how we will support them. It also serves as a platform for sharing experiences on how to improve club operations, keep members engaged, and create a positive experience within Rotary.

Merlin Haak from the Moon Rotary Club organized this year’s roundtable. Merlin is the coordinator for AGs and clubs in Estonia. I appreciated the fresh approach to this year’s discussions and the active participation and experience-sharing among the presidents.

As the district governor of D1420, I spoke about important events, the calendar, projects, the Rotary Foundation, the End Polio Fund, and collaboration efforts.
Of course, the most significant event of this Rotary year is the district 1420 conference, which will be held on October 19th at the Estonian National Museum in the European Cultural Capital Tartu. Both Rotarians and their partners are welcome, as the speakers are among the top in their fields.

Keskustelu Saaremalla

Saaremaalla järjestettiin Viron Rotary-klubien presidenttien pyöreän pöydän keskustelu. Tämä pyöreä pöytä on luotu, jotta klubien presidentit voisivat yhdessä päättää tärkeistä projekteista, joita toteutamme rotareina, sekä siitä, miten tuemme näitä hankkeita. Samalla jaetaan kokemuksia siitä, miten parantaa klubin toimintaa, pitää jäsenet aktiivisina ja luoda positiivisia kokemuksia Rotaryn toiminnasta.

Tämän vuoden pyöreän pöydän pääjärjestäjänä toimi Merlin Haak Moon Rotary-klubista. Merlin on AG ja klubien koordinaattori Virossa. Arvostin tämän vuoden keskustelujen raikasta lähestymistapaa sekä presidenttien aktiivista osallistumista ja kokemusten jakamista.

Piirikuvernöörinä puhuin tärkeistä tapahtumista, kalenterista, projekteista, Rotary-säätiöstä, End Polio -rahastosta sekä yhteistyöstä.

Tämän Rotary-vuoden merkittävin tapahtuma on tietenkin piirikonferenssi 19. lokakuuta Tartossa Viron kansallismuseossa. Tapahtumaan ovat tervetulleita niin rotarit kuin heidän kumppaninsa, sillä puhujat ovat alansa huippuja.