Tallinna Rotary klubi tunnustas parimaid politseinikke

Posted on mai 16, 2022

Tallinna Rotary klubi tunnustas parimaid politseinikke

12. mail toimus Tallinna Rotary klubi eestvedamisel traditsiooniline noorte politseinike, parima koerajuhi ja parima teenistuskoera autasustamine.

22 aasta jooksul on klubi tunnustanud üle saja noore politseiniku, kes on silma paistnud oma panusega ühiskonna heaolusse ja turvalisusesse. „Viimaste aastatega on lisandunud meie ellu erakordselt suured kriisid, migratsioon, küberkuriteod ja paljud muud teemad, millega meie politseinikud ja piirivalvurid on väga hästi hakkama saanud. Suur ja siiras tänu selle eest!“ ütles Tallinna Rotary klubi president Ain Käpp. President lisas, et sel aastal oli autasudele tugevaid kandidaate palju, kes kõik on meile suurepäraseks eeskujuks.

PPA piirivalve juht Egert Belitšev sõnas, et ta on uhke tarkade ja tublide ametnike üle, kelle eesmärk pole üksnes piiril, tänaval ja küberruumis kurjategijaid tabada, vaid ka kogu südamest Eesti inimest aidata. „Tänavuste võitjate suur töötahe, nutikate lahenduste leidmise oskus ja abivalmidus teeb nii mõnigi kord silmad ette juba aastakümneid politseis töötanud kolleegidele. Lühikese tööstaaži vältel on nad teinud suuri tegusid ja aidanud paljusid inimesi,“ kiitis Belitšev.

Tallinna Rotary klubi nimetas tänavu parimateks korrakaitsjateks Mustvee kordoni vanempiirivalvur Taavi Sügise, kes on viimasel kahel aastal tabanud mitmeid piirirežiimi ning kalapüügiseaduse rikkujaid, kõrvaldanud juhtimiselt joobes juhid ning seda nii veesõidukite kui maismaatranspordi roolist, osalenud otsinguoperatsioonidel, sh allveeroboti ja sonariga ning päästnud hõljukiga ohtlikult jäält 33 inimest.

Taavi Sügis

Lääne-Harju politseijaoskonna uurija Gerli Valgre, kes ei löö risti ette kui on vaja lahendada keerulisemaid ülesandeid või mõelda kastist välja. Samuti ei pea Gerli paljuks, kui on vaja panustada väljapool põhitööd. Näiteks läks Gerli appi Pärnusse, et Ukraina sõja tõttu koduta jäänud ja oma tee Eestisse leidnud inimesed saaksid oma esmased ametlikud toimingud kiiresti, valutult ja koheselt tehtud.

Gerli Valgre

Piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse peaspetsialisti Maria Dolgova, kes tuli tööle ajal, mil koroonapiirangute tõttu toimus väljaõpe suuresti distantsilt. Kuid pühendunud õppijana omandas ta väga kiiresti lühiajaliste töötamiste taotluste menetluste iseseisvalt läbiviimise oskuse. Möödunud aasta lõpust võttis Maria endale ka tähtajalise elamisloa menetlused, mis on veelgi vastutusrikkamad.

Maria Dolgova

Kriminaalbüroo uurija Aapo Rehi, kes on oma südameasjaks võtnud helistamiskelmuste skeemide uurimise. Oma ametikohale asudes sai noormees lühikese aja jooksul väga suure koormuse osaliseks, kuid see ei vähendanud tema entusiasmi ja töötahet. Aapo otsib koostöövõimalusi ja lahendusi ning on andnud olulise panuse küberkuritegude menetluskvaliteedi ja –praktika kujundamisesse.

Aapo Rehi

Parim koerajuht on kiirreageerija Arthur Niin koos teenistuskoeraga Rico. Arthur ja Rico moodustavad koos suurepärase meeskonna. Viimased kaks aastat on Arthuri ülesandeks olnud Rico kasvatamine politseikoeraks, kellel on oskus töötada ohtlikes situatsioonides. Tänaseks on raske töö vilja kandnud ning üheskoos kinni mitmeid ohtlike ning relvastatud kurjategijaid ja leitud mitu kadunud inimest.

Arthur Niin

Palju õnne kõikidele laureaatidele!

Tallinna Rotary klubi tänab vend Alar Tamkivi, kes on olnud meie klubis antud koostöö eestvedajaks!

Fotod: Reelika Riimand