Tallinna Rotary klubi tunnustas parimaid noori politseinikke

Posted on mai 9, 2014

Tallinna Rotary klubi tunnustas parimaid noori politseinikke

8. mail autasustas Tallinna Rotary klubi parimaid noori politseinikke ning parimat koerajuhti ja teenistuskoera. Tegu on pikaaegse traditsiooniga, millega tänatakse aasta jooksul enim silmapaistnud noori ja aktiivseid politseiametnikke. Tallinna Rotary klubi tunnustab noori politseiametnikke alates 2001. aastast. Selle aja jooksul on autasustatud kokku 50 politseinikku ja 14 teenistuskoera.

Aasta parima noore kriminaalpolitseiniku preemia pälvis Narva kriminaaltalituse uurija Roman Sizov, kes on teinud head tööd kuritegude lahendamisel. Möödunud aastal osales Roman Narvas toimunud tulevahetuse uurimisel, aitas välja selgitada tapmiste asjaolusid ning avastas erinevaid röövimisi. Möödunud aasta suvel aitas Roman Põhja prefektuuri kolleegidel avastada Viru keskuses toimunud juveelipoe röövi. Uurijaameti kõrval on Roman Ida prefektuuri märulipolitsei üksuse liige.

DSC_7169

Parima noore korrakaitsepolitseiniku preemia sai veebikonstaabel Oksana Luik, kes annab inimestele nõu venekeelsetes suhtlusvõrgustikes. Möödunud aasta alguses kolmanda veebikonstaablina tööd alustanud Oksana vastab sotsiaalmeedias vene keelt emakeelena rääkivate inimeste küsimustele, mis puudutavad internetiturvalisust, avalikku korda, liiklust ja politseitöö põhimõtteid. Endise noorsoopolitseinikuna osaleb Oksana ka noortele suunatud ennetustöös pidades koolides ennetusloenguid.

DSC_7167

Parima piirivalvuri autasu pälvis Luhamaa maanteepiiripunkti dokumendiekspert Älis Zopp, kelle professionaalne pilk tunneb hõlpsalt ära võltsitud dokumente ja varastatud sõidukeid. Üks huvitavamaid juhtumeid meenub Älisele möödunud aasta suvest, kui ta kontrollis vahetult enne jaanipäeva piiripunkti tulnud Valgevene registreerimisnumbriga musta värvi sõiduautot Honda, mis pidi aga olema Hollandi ja Saksamaa andmetel pruuni värvi. Pärast põhjalikumat kontrolli selgus, et auto oli kahe nädala eest Saksamaalt varastatud.

DSC_7172

Parimaks nooreks migratsiooniametnikuks tunnistati kodakondsus- ja migratsiooniosakonna arendusbüroo peaekspert Karina Egipt, kes vastutab reisidokumentide, ID-kaartide ja teiste isikut tõendavate dokumentide valdkonna koordineerimise eest. Lõviosa tema tööst on seotud õigusloome ning erinevate infosüsteemidega, mis on vajalikud dokumentide taotlemiseks, trükkimiseks ja väljaandmiseks.

Parima koerajuhi ja teenistuskoera preemia said Punamäe kordoni koerajuht Tiiu Siimer ja kaheaastane saksa lambakoer Troyen´s Demoni, kes on andnud suure panuse Eesti idapiiri turvalisusesse. Tiiu ja Demoni on aidanud ennetada mitmeid ebaseaduslikke piiriületusi. Mullu oktoobris märkas Tiiu kordoni vaatluskaamera abil Narva jõel liikuvaid isikuid, kes olid eelnevalt seotud salakaubajuhtumitega. Sündmuskohale jõudes pidasid piirivalvurid kinni seitse Vietnami kodanikku, kes olid tulnud ebaseaduslikult üle piiri. Tänu Tiiule ja Demonile leiti sündmuskohalt olulisi asitõendeid ning peeti kinni inimene, keda kahtlustatakse illegaalse immigratsiooni organiseerimises.

DSC_7184

Tallinna Rotary klubi presidendi Raivo Aavisto sõnul vajab rotariaanide ja politsei koostööst välja kasvanud ilus traditsioon hoidmist, sest tunnustust ja tänu ei ole kunagi liiga palju. „Rotary liikumine panustab üle maailma ühiskonna arengusse ja toetab just neid protsesse, millest sünnib kasu võimalikult paljudele. Seetõttu soovime tunnustada neid inimesi, kes muudavad Eesti inimeste igapäevaelu turvalisemaks,“ sõnas Raivo Aavisto.

DSC_7200

Politsei- ja Piirivalveameti peadirektori Elmar Vaheri sõnul on oma karjääri alguses olevate politseinike esiletoomine edulugude kaudu märgilise tähendusega. „Keegi pole liiga noor, et muuta maailma. Selline tunnustus annab kõigile noortele ametnikele kindlust, et nad teevad head tööd ja et nende panust märgatakse,“ ütleb Elmar Vaher.

DSC_7191

Palju õnne parimatele!

Tunnustamise kajastus Kanal2 saates Reporter: http://www.reporter.ee/2014/05/08/tublim-politseikoer-sai-preemiakondi/