Tallinna Rotary Klubi tunnustas parimaid noori politseinikke ja koerajuhti

Posted on mai 7, 2021

Tallinna Rotary Klubi tunnustas parimaid noori politseinikke ja koerajuhti

6. mail tunnustas Tallinna Rotary klubi noore ametniku preemiaga nelja politseinikku ja koerajuhti oma teenistuskoeraga.

Klubi premeeris silmapaistvaid noori politseinikke ja koerajuhte tänavu juba 21. korda. Preemia said kuni kolmeaastase staažiga turvalisuse loojad ja koerajuhina tööd alustanud politseinik.

„Tallinna Rotary Klubil on hea meel, et meil on järjekordne võimalus premeerida ja toetada tublisid noori politseinikke. Oleme leidnud, et see on parim viis kuidas ühiskonnale tähtsat tegevust toetada, nähtavaks teha ja head eeskuju välja tuua,“ lausus president Rein Leipalu.
0N4A4771
PPA peadirektor Elmar Vaheri sõnul on noorte politseinike töö tunnustamine oluline ning aitab luua turvalisust tuleviku Eestis. „Lühikese tööstaaži vältel on noored teinud suuri tegusid, aidanud inimesi ja leidnud nutikaid lahendusi. Tallinna Rotary klubi tegevus noorte premeerimisel on märk sellest, et nende panust turvalisuse tagamisel on märgatud. Tunnustus on väärtus nii alustavate kolleegide kui kogu organisatsiooni jaoks,“ sõnas peadirektor.

Turvalisuse loomise eest saavad sellel aastal tunnustuse Narva politseijaoskonna patrullpolitseinik Richard Tartu, Ida sisekontrollitalituse uurija Julia Pimenova, Ida-Harju politseijaoskonna patrullpolitseinik Jekaterina Ehand ja Lõuna prefektuuri kriminaalbüroo narko- ja organiseeritud kuritegude uurija Steven Ilves. Parima noore koerajuhi tiitli pälvis Lääne prefektuuri koerajuht Birgit Karu ja tema kolmeaastane patrullkoer Jacki.

0N4A4888

Kolleegid on tänavusi parimaid noori politseinikke iseloomustanud järgmiselt:

Birgit Karule sai väga kiiresti selgeks, et teenistuskoera koolitamine on tõsine ülesanne, mis esitab kamaluga väljakutseid. Tänaseks on raske töö ennast kuhjaga ära tasunud, sest Jackist on saanud atesteeritud politseikoer, kes on aidanud leida nii hädasolijaid kui ka tagaotsitavaid.

0N4A5082

Richard Tartu jaoks algas patrullpolitseiniku töö 2018. aastal Sisekaitseakadeemias õppimise kõrvalt. Praeguseks on ta veendunud, et on teinud õige otsuse elukutse valikul. Tema positiivne ja professionaalne suhtumine oma töösse on eeskujuks nii tema kolleegidele kui ka oma kogukonnale, kes on talle kiidusõnu jaganud.

Igas juhtumis erapooletu tõe avastamine on Julia Pimenova südameasjaks. Olles sisekontrollibüroo noorim liige, suudab ta märgata kitsaskohti ja leida uusi lahendusi keeruliste olukordade lahendamisel. Enne sisekontrollibürooga ühinemist tõestas Pimenova ennast ka pädeva isikuvastaste kuritegude uurijana.

Jekaterina Ehand kohta jagub kolleegidel ainult positiivseid sõnu. Ta on meeskonna süda, olles hinnatud ka abipolitseinike seas, kes on Jekaterina ideedesse valmis alati panustama. Igapäevatöös on pakuvad talle huvi uuenduslikud lahendused, mis aitavad nii tema kui ka teiste ametnike tööd efektiivsemaks muuta.

2020. aasta oktoobrist on Steven Ilves Lõuna prefektuuri kriminaalbüroo liige. Esimeseks suureks töövõiduks oli tal kurjategijatelt suure koguse narkootikumide konfiskeerimine ja 50 000 eurose kriminaaltulu tuvastamine.

0N4A4821

Noorte politseinike tunnustamine on iga-aastane traditsioon, mis sai alguse 2001. aastal, kui Tallinna Rotary klubi kinkis politseile teenistuskoera kutsika.

0N4A5061