Tallinna Rotary klubi tunnustas parimaid noori politseinikke

Posted on mai 12, 2017

Tallinna Rotary klubi tunnustas parimaid noori politseinikke

Tallinna Rotary klubi andis 11. mail iga-aastased preemiad neljale noorele politseinikule, koerajuhile ja teenistuskoerale, kes on silma paistnud turvalisuse loomisel.

Tallinna Rotary klubi tunnustab preemiatega parimad politseinikke alates 2001. aastast. Preemiate eesmärgiks on väärtustada ja tunnustada Eesti politsei tööd ning tuua esile noori inimesi, kes on toonud organisatsiooni värskeid ideid ja panustanud organisatsiooni arengusse.

„Nagu rotaritel üle maailma nii on ka Tallinna Rotary klubi liikmetel soov ühiselt anda oma panus selleks, et elu meie ümber muutuks paremaks. Loomulikult on selle üheks eelduseks turvalisem ühiskond. Selleks algatas Tallinna Rotary klubi 17 aastat tagasi projekti, mille eesmärk on tunnustada politseinikke, kes teevad päevast päeva tööd selle nimel, et elu meie ümber oleks turvalisem. Meil on suur rõõm seda traditsiooniks saanud projekti jätkata,“ ütles Tallinna Rotary klubi president Jaan Lindmäe.
DSC_3378
„Tallinna Rotary klubi traditsioon politseinikke tunnustada on väga tänuväärt,“ sõnas PPA peadirektor Elmar Vaher. „Selline tunnustus on noorele politseinikule ühiskonna sõnum, et tema tööd väärtustatakse. See annab kindlust teenida Eesti rahvast südamega ning olla oma töös nutikas, leidlik ja julge.“

DSC_3396

Parima noore turvalisuse looja tiitli pälvivad Ida-Harju politseijaoskonna noorsoopolitseinik Margarita Ingel, Lääne prefektuuri narko- ja organiseeritud kuritegude talituse nooremuurija Madis Õnnik, Kagu politseijaoskonna patrullpolitseinik Lauri Lammertson ning identiteedi- ja staatuse büroo peaekspert Eliisa Sau. Parimaks koerajuhiks ja teenistuskoeraks nimetatakse Vadim Mjakišev ja saksa lambakoer Charlie Narva kordonist.

DSC_3418

Noorsoopolitseinik Margarita Ingel tegeleb ennetustegevuste koordineerimisega Ida-Harju politseijaoskonnas. Tal on head kontaktid kohalike omavalitsuste töötajatega, et pakkuda tuge ja lahendusi abi vajavatele lastele ja teistele riskigruppidele. Margarita on löönud kaasa koostööprojektis, kus pakuti hingelist ja juriidilist nõustamist perevägivalla all kannatavatele naistele. Samuti on ta aidanud viia koolides läbi infopäevi seoses ohtliku internetimänguga „sinine vaal“, et tõsta õpetajate ja laste teadlikkust ning aidata ära tunda ohumärke.

Lääne prefektuuri narko- ja organiseeritud kuritegude talituse nooremuurija Madis Õnnik on uue tulijana silma paistnud väga heade töötulemustega. Möödunud aastal saatis ta prokuratuuri 16 kriminaalasja 17 isikuga 24 kuriteofaktis, mis on tubli tulemus isegi ühe kogenud uurija jaoks. Madis on kolleegide seas kõrgelt hinnatud – tema tugevustena tuuakse välja püsivust, head õppimisvõimet ja oskust mõelda uute lahenduste peale.

Kagu politseijaoskonna patrullpolitseinik Lauri Lammertson on tubli noor politseiametnik, kes annab endast kõik, et inimestel oleks kogukonnas turvaline elada. Põlva patrulligrupis töötades pakub ta välja uusi lahendusi, mis aitavad parandada kogukonna turvalisust. Lauri on otsuste tegemisel julge ja konkreetne ning tal on väärt oskus jääda rahulikuks ka kriitilistes olukordades.

Identiteedi- ja staatuse büroo peaekspert Eliisa Sau tegeleb ID-kaardi uuendamisega. Tema töö olulised märksõnad on ID-kaardi tehnilised iseärasused, juurdepääsuvõtmed ja sertifitseerimine. Eliisa idee oli tähistada tänavu ID-kaardi 15. sünnipäeva ja kuulutada välja ID-kaardi uue reklaamnäo konkurss. Eliisa on alati positiivse suhtumisega ning teeb oma tööd südamega. Ta oskab haarata uusi teemasid linnulennult ning läheb uute algatustega kergelt kaasa.

Narva kordoni koerajuht Vadim Mjakišev ja saksa lambakoer Charlie moodustavad koos hea meeskonna. Patrullitöö käigus on nad avastanud mitmeid narkojoobes sõidukijuhte ja aidanud kinni pidada narkojoobes inimesi. Vadim on hinnatud kolleeg nii asutuse sees kui ka koostööpartnerite jaoks ning on osalenud paljudel Kaitseväe ja Kaitseliidu õppustel.

DSC_3413

Palju õnne parimatele ja edu edasises töös kaitsmaks meie ühiskonna turvalisust!