Tallinna Rotary klubi juubeliaasta tegevused

Posted on okt. 26, 2020

Tallinna Rotary klubi juubeliaasta tegevused

Tallinna Rotary klubi 90nda juubeliaasta puhul otsisime üles meie hulgast lahkunud klubivendade Eestis olevad viimased puhkepaigad. Eesmärk oli veenduda nende puhkepaikade väljanägemise väärikuses, mis vastaks teenetele, mida need mehed oma elu ajal osutasid meie kodumaale. Haudu olid mitmesuguseid, millest enamus oli kenasti hooldatud, aga oli ka paar täiesti maha jäetud puhkepaika. Põhjuseks kas sugulaste samuti keerukas elukäik, surm või siis materiaalsete vahendite nappus. Nii tuli meil täiesti taastada kolm hauaküngast, rehitseda ja umbrohust puhastada natuke rohkemaid. Pildil on Tallinna Rotary klubi president Rein Leipalu meie poolt taastatud rotary-vend Friedrich Kuusekännu epitaafiga ning koos tema lastelaste Maire ja Heleniga.

fullsizeoutput_958c

Friedrich Kuusekänd oli EW kaadrisõjaväelane, vabadussõja veteran. Hiljem Eesti Sisekaitse ülem ja Politseivalitsuse direktor ning Tallinna ringkonnakohtu liige, Kotkaristi ja Valgetähe kavaler. Ta vahistati 1940. aastal süüdistatuna kuulumises Kaitseliitu ja mitme tuntud kommunisti (F. Okk, P. Bauman) terrorismi eest vangi mõistmises ning piinati Kirovi vanglas nr. 1 surnuks.