Selgusid meie esimesed stipendiaadid

Posted on dets. 17, 2014

Selgusid meie esimesed stipendiaadid

Paul ja Raivo Tamkivi mälestuseks perekonna ja Tallinna Rotary klubi poolt asutatud Tamkivi Reaalteaduste Fondil on rõõm õnnitleda oma esimesi stipendiaate. Tamkivi allfondi halduskogu (kuhu kuulusid ka Tallinna klubi president Jaak Ungerson ja vend Alar Tamkivi) valis meie esmakordse konkursi 17 tugeva kandidaadi seas parimaiks ja Eesti Rahvuskultuuri Fondi nõukogu kinnitas võitjateks kaks noort teadlast:

• Shveitsi Föderaalse Tehnoloogiaülikooli (ETH Zürich) füüsikamagistrant Madis Ollikainen, kelle huvi arvutusliku materjaliteaduse vastu on seni väljendunud näiteks arvutisimulatsioonides uurimaks mikroskoopilist dünaamikat paremate liitium-metallakude arendamiseks vajalikes elektrolüütides;
  • Tartu Ülikooli tehnika ja tehnoloogia doktorant Friedrich Kaasik, kes uurib elektroaktiivseid polümeere ehk teisisõnu kunstlihaseid.

Kummagi stipendiaadi tegemisi toetame seekord 500 euroga.

14. detsembril toimunud pidulikul stipendiumide üleandmise tseremoonial osales Friedrich Kaasik, kellele andsid stipendiumi üle Tallinna Rotary klubi liige Alar Tamkivi ja Eesti Rahvuskultuuri Fondi nõukogu esimees Eri Klas.

ERKF 122014 Tamkivi fondi stipendiaat

Tamkivi Reaalteaduste fond tänab väga kõiki seniseid 40 toetajat, kelle abiga on fondi maht kasvanud 27,000 eurole

Ootame väga kõigi Eesti reaalteaduste arengust hoolijate jätkuvaid suuri ja väikeseid panuseid, et järgmistel aastatel saaks üha enam noori reaalteadlasi loota veel tõhusamale rahalisele abile. Toetamisvõimaluste kohta leiad infot siit.

Täname kõiki konkursil osalejaid ja soovime veelkord õnne Madisele ja Friedrichile!

Loodame mõlema mehe põnevatest uurimisteemadest nendega lähiajal ka pikemalt juttu teha.