Rotariaanide abi Ukrainale

Posted on aug. 30, 2024

Rotariaanide abi Ukrainale

Eesti Rotary klubid on otsinud klubisid ühendavat projekti. Hea meel on, et nii mitmed klubid tulid kiirelt kaasa. Aitäh kõikidele panustajatele!

Sõnal on jõud!

23. mail iga-aastase noorpolitseinike tunnustamise raames tegi Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Egert Belitšev meile ettepaneku koostööks politseiautode saatmisel Ukrainasse.

Kolm kuud hiljem on projekt koos ja esimesed 4 autot Rotary klubide annetuste toel läksid teele.

Nimelt 29. augustil andis Politsei- ja Piirivalveamet tänu Rotary klubide annetusele Ukraina politseile üle neli autot, mis olid varasemalt kasutuses politseisõidukina. Ukrainas lähevad sõidukid politseiüksuste kasutusse.

PPA peadirektor Egert Belitševi sõnul on Ukraina politseil praegu praktiline vajadus uute politseiautode järele. “Ukraina sõidukipark on oma aja ära elanud või sõjas hävinud ning iga auto, mille sealsele politseile anname, on hindamatu väärtusega.”

“Oleme nii Tallinna Rotary Klubis kui teiste klubide liikmetega juba ammu otsinud võimalusi, kuidas toetada Ukrainas enda vabaduse ja vaba riigi eest seisvaid inimesi. Sel kevadel PPA peadirektoriga vesteldes jõudsime ühisele arusaamale, et esmase annetuse saame teha just politseiautodena, sest olime kuulnud, et sealne autopark on kandnud suuri kahjusid ning iga lisasõiduk aitab tõsta kaitsevõimet,“ rääkis Tallinna Rotary Klubi president Margus Viigimaa.

Annetamisse panustasid lisaks Tallinna Rotary Klubile meie sõprusklubi Saksamaalt Schmallenberg-Winterberg-Lennetal RK,  Tallinn Vanalinn RK, Nõmme-Tallinn RK, IPA Eesti osakond, Rahvusvaheline Politseiassotsiatsioon ja Tallinna Reaalkool.

Aitäh panustajatele!

Slava Ukraini!