Rohkem kui kaks aastakümmet politseinike tunnustamist

Posted on mai 24, 2024

Rohkem kui kaks aastakümmet politseinike tunnustamist

Tallinna Rotary klubi tunnustas 24ndat korda noori politseinikke ja koerajuhti

 

Tallinna Rotary klubi tunnustas stipendiumiga nelja noort Politsei- ja piirivalveameti politseinikku, samuti parimat koerajuhti ning teenistuskoera. Noorte politseinike tunnustamine on iga-aastane traditsioon, mis sai alguse 2001. aastal, kui klubi kinkis politseile teenistuskoera kutsika.

Sel aastal said parima noore politseiniku stipendiumi Ida prefektuuri Jõhvi politseijaoskonna patrullpolitseinik Viktoria Mironova, Põhja prefektuuri kriminaalbüroo narko- ja organiseeritud kuritegude talituse narkogrupi uurija Tony-Brei Vilbiks ja kriminaalbüroo kriminalist Victoria Talpsepp ning Lõuna prefektuuri piirivalvebüroo Piusa kordoni piirivalvur Kermo Tihase. Parimaks koerajuhiks tunnustati Lõuna prefektuuri operatiivbüroo koertegrupi patrullpolitseinik Cathy Pärnamets ja teenistuskoer Esti.

Tallinna Rotary Klubi president Gunnar Toomemetsa sõnul väärtustab klubi noori politseinikke, kes tagavad Eesti elanike turvalisust: “Siseturvalisus ja selle tagamine puudutab meid kõiki. Kui see on olemas, siis on see justkui märkamatu. Kui seda tunnet aga pole, tunneme selle puudumist väga selgelt. Tallinna Rotary klubi soovib tunnustada politseinike tegusid senises karjääris, kuid see on ainult üks peatükk, mis saab täna märgatud! Soovime, et liiguksite edasi ja teeksite oma tööd au ning innuga, olles selle kõige juures eeskujuks oma meeskonnale ja ka tulevastele politseinikele.”

 

PPA peadirektor Egert Belitševil on väga hea meel, et Tallinna Rotary klubi on juba rohkem kui kaks aastakümmet pööranud tähelepanu noortele turvalisuse loojatele. “Kui vaadata nii tänavusi stipendiumi saajaid kui kõiki neid, kes stipendiumile esitati, ei saa teisiti kui tunda uhkust. Uhkust julgete, visade ja hakkajate noorte inimeste pärast, kelle teha on tuleviku Eesti. Oma noorusele vaatamata on nad kõik eeskujuks ning paistavad silma nii töiste saavutuste kui ka suhtumisega.“

 

Tallinna Rotary klubi tunnustuse saajad:

Lõuna prefektuuri koerajuht Cathy Pärnamets ja teenistuskoer Esti 

Kui palutakse abi, on Cathy alati nõus ja valmis tegutsema. Möödunud aastal oli Cathyl ja Estil suur roll Viljandis toime pandud kuriteo uurimisel, kus nende nimele võib lugeda tähtsate asitõendite kogumise. Koerajuht Cathy on meediasõber ning alati valmis jagama kasulikku infot nii teenistuskoera õpetamisest kui temaga koos töötamisest. Ta on motiveeritud andma iga päev enda panus, et Eestis oleks turvaline. 

 

Ida prefektuuri patrullpolitseinik Viktoria Mironova

Julgus, ennastsalgavus, kiire otsustusvõime ja kindel tegutsemine – need on vaid osad omadused, mis kirjeldavad Viktoria tööd PPAs. Ainuüksi selle aasta jooksul on tal vöö vahel mitme keerulise olukorra lahendamine. Jaanuarikuus aitas Viktoria reageerida väljakutsele, kus ema haiglasse sattumise tõttu oli politseinikel vaja vastutada laste heaolu eest abijõudude saabumiseni. Kindlasti väärib mainimist ka varakevadine juhtum, kus tänu tema sekkumisele päästeti inimelu. Viktoria teab, et koostöös peitub jõud ning ühise eesmärgi edu võti.

 

Põhja prefektuuri uurija Tony-Brei Vilbiks

Juba Sisekaitseakadeemias õppides teadis Tony, et tahab tööle asuda narkogruppi ja oma praktika jooksul suutis ta selles veenda ka ülejäänud grupiliikmed. Vaatamata noorele eale on tegu äärmiselt pühendunud politseinikuga, kelle kohusetunne on paljudele eeskujuks. Alates 2023. aasta veebruarist on Tony eestvedamisel peetud kinni viis olulist inimest narkomüügi võrgustikus. Lisaks sellele lugematu arv peidikuid, mille asukohad on ta analüüside põhjal suutnud kokku panna ja avastada. 

 

Põhja prefektuuri kriminalist Victoria Talpsepp

Pärast õpingute lõpetamist Inglismaal Nottingham Trent ülikooli kriminalistika erialal otsustas Victoria enda karjääri loomisel PPA kasuks. Igapäevaselt kannab ta endas kõiki omadusi, mis ühel heal kriminalistil olemas võiks olla – nutikus, vastupidavus sündmuskohtadel ja hea tuju. Victoria suudab enda kolleegide meeli ergutada ka kõige süngema vaatepildiga juhtumitel, mis teeb temast asendamatu kolleegi. 

 

Piusa kordoni piirivalvur Kermo Tihase

Kermo alustas 2021. aastal PPAs patrullpolitseinikuna Rakveres, kuid leidis peatselt tee piirivalvesse. Kordonis teeb ta enda tööd julgusega, lahendab aktiivselt vahejuhtumeid ja ei karda küsida kolleegidelt abi, kui tema teadmised jäävad menetlemisel vajaka. Kermost on saanud hea keeleoskuse tõttu ka tugi välismaiste kolleegide ja Frontexi partneritega suhtlemisel. Ta ei ütle kunagi „ei“, vaid „kui vaja, teeme ära!“ Töö kõrvalt jätkab Kermo elukestva õppega täiendades end hetkel Sisekaitseakadeemias rakendusliku kõrgharidusega. 

 

Palju õnne laureaatidele! Edu teile! Hooga edasi! 

 

Fotode autor: Reelika Riimand, PPA