Presidentide ketivahetuspidu Kadriorus

Posted on juuli 9, 2014

Presidentide ketivahetuspidu Kadriorus

3. juulil toimus Kadrioru pargis Tallinna Rotary Klubi eestvedamisel traditsiooniline rotary aastavahetus presidendi aurahade üleandmise ja puudeistutamise tseremooniaga.

Ürituse avakõne pidas past-president Viktor Hütt, kes meenutas aastavahetuse traditsiooni algust Kadriorus 16 aastat tagasi ja selle kasvu tänaseni, mil osaleb juba 8 klubi ning ka uue loodava Viimsi  klubi potentsiaalne charter-president.

2014-07-03 Rotary ketivahetus 026

Kohalviibijaid tervitas Eesti Rotary Keskuse juht Sirje Kallasvee, kes andis üle PHF-d  endistele asekuberneridele Baldur Kubole, Peep Mühlsile ning Arvo Villmannile.

DSC_8150

Järgnesid  presidendi aurahade vahetused koos seniste ja uute presidentide lühisõnavõttudega. Esimesena sõna saanud Tallinna Rotary Klubi senine president Raivo Aavisto võttis lühidalt aasta kokku järgmiselt:

“Möödunud presidendiaasta oli Tallinna Rotary Klubil äärmiselt sisukas ja üritusterohke. Taaselustasime vanu traditsioone (ühine jaanipäev) ja lõime uusi (lahkunud klubivendade mälestusjumalateenistus Laitses ja vabariigi aastapäeva ühine tähistamine Viimsis). Paigaldasime mälestuspingi charter-president Johan Laidonerile Viimsi mõisapargis ja tema abikaasale Haapsalu promenaadil. Heategevuslikel eesmärkidel lõime meie klubi 2 uut pikaaegset projekti: olime kaasasutajad Tamkivi Reaalteaduste Fondile, mis väärtustab stipendiumite toel loodusteaduste õppimist ning koos täna saabuva saksa sõprusklubiga käivitasime Peeteli koguduse noorte sotsiaalkeskuse toetusprojekti. Klubi kasvas 6 liikme võrra ja klubis on täna hea mikrokliima.”

DSC_8153

Raivo Aavisto tänas klubi juhatust toe ja väga hea koostöö eest ning riputas pidulikult klubi rotary auraha kaela uuele presidendile Jaak Ungersonile, andes talle üle ka parimad soovid uueks rotary- aastaks.

DSC_8162

Jaak Ungerson tänas klubi usalduse eest ja lubas klubi eesmärkide ja tradistsioonide jätkamist. 2014-2015 rotary-aasta slogan on Light Up Rotary.

Tallinna Rotary Klubi järel said sõna Vanalinna Rotary Klubi, Nõmme Tallinn Rotary Klubi, Tallinn International Rotary Klubi, Tallinn Hansa Rotary Klubi, Tartu Hansa Rotary Klubi ja Viru Rotary Klubi endised ja uued presidendid.

DSC_8148

Tseremoonia lõpus õnnitles senine asekuberner Peep Mühls uusi asekubernere Kalju Albertit, Avo Kulli ja Lauri Väli ning kinnitas neile rinda uued vastvalminud tunnusmärgid.

Seejärel siirduti puid istutama. Tallinna Rotary Klubi puu ja klubivendade Gunnar Toomemetsa ning Margus Viigimaa puud leidsid endale kena koha Kadrioru roosiaias. Roosiaia kaunil päiksepoolsel nõlval järgnes meeleolukas piknik.

DSC_8187

Kadriorust siirduti üheskoos järelpeole Viimsi Vabaõhumuuseumisse, kuhu saabusid auväärselt laulupeo tuletoomise tseremoonialt ka rotary koor ning meile külla saabunud saksa sõprusklubi liikmed. Pidu oli vahetu ja ühendav.

Edukat uut rotary-aastat!

DSC_8215