Mälestusmärgi „Taaskohtumine“ riiklik avamine

Posted on märts 3, 2014

Mälestusmärgi „Taaskohtumine“ riiklik avamine

Viimsi Mõisa parki rajatud mälestusmärgi „Taaskohtumine“ riiklik avamine toimus Johan Laidoneri 130. sünniaastapäeval 12.veebruaril 2014.

DSC_6175

Kohal oli vabariigi president Toomas Hendrik Ilves, kes pidas kõne milles rõhutas Laidoneride suurt ühtekuuluvustunnet ja Eesti ja Poola sõprust ning ühiseid huvisid.

DSC_6203

Mälestusmärgi pühitsesid sisse EELK peapiiskop Andres Põder ja Viimsi Püha Jaakobi koguduse õpetaja Mikk Leedjärv.

DSC_6254

Päevakohase kõne pidas Viimsi Vallavanem Alvar Ild, kes ühtlasi tänas koostööpartnereid, kelle hulka kuulus ka Tallinna Rotary Klubi.

DSC_6275

Mälestuspäev jätkus mõisas asuvas Eesti Sõjamuuseumis. Muusikalise tervituse tõi Laidoneride sugupuusse kuuluv Peeter Paemurru. Mälestusloenguga esines ajakirjanik Raul Rebane. Viimsi kooliteater etendas loo Maria ja Johan Laidoneri elust “Ma vaatan maailma igaviku aknast”.

DSC_6181

Ettevõtmise kajastus meedias: http://www.reporter.ee/2014/02/12/laidonerid-said-malestusmargi-ja-malestuspingi/