25ndat korda Rotary-aasta tähistamine Kadriorus

Posted on juuli 3, 2023

25ndat korda Rotary-aasta tähistamine Kadriorus

Juba 25ndat korda kogunesid Eesti rotariaanid Kadrioru parki, et tähistada traditsioonilist aastavahetust. Selle raames istutati parki puu, esines Tallinna Rotary klubi segakoor, toimusid sõnavõtud ja viidi läbi presidentide ametikettide üleandmine.

Esmalt siirduti Kadrioru parki, kus pargi juhataja Ain Järve selgitas miks istutatakse punane pöök ja miks just sellesse asukohta. Klubide presidendid ja piirkonna kuberner said kõik istutamisse panustada.

Aastavahetus jätkus Kadrioru lossi valges saalis Tallinna Rotary Klubi segakoori meeleoluka kontserdiga dirigent Jaanika Kuusiku juhatusel. Esinemine oli emotsionaalne ja sisaldas laule ka laulupeo repertuaarist.

Seejärel alustas sündmuse moderaator Ain Käpp klubide presidentide ametikettide üleandmist koos lahkuvate ja uute presidentide lühikeste sõnavõttudega. Kohal oli 16 klubi – Tallinna RK, Tallinn International, Tallinn Reval, Rapla, Tartu Hansa, Tartu Toome, Tallinn Hansa, Nõmme, Pärnu, Pärnu Lahe, Haapsalu, Tallinn Vanalinn, Tallinn Moon, Viimsi, Kristiine  ja Saaremaa klubi.

Tallinna Rotary Klubi uus president Gunnar Toomemets andis üle klubi teenetemärgi past president Ivo Parmasele ja tänas teda klubi juhtimise eest.

President Gunnar Toomemets tõi välja, et Tallinna Rotary Klubi uue aasta motoks on “Osale, panusta ja üheskoos samm edasi!”. Klubil on fookused uueks aastaks paigas, milledest ta tõi välja Rotary liikumise 100ndaks aastapäevaks valmistumise alustamist, võimaliku uue klubi loomist ja jaanuaris Paul Kerese 108ndaks sünniaastapäevaks peetavat malesimultaani.

Piirkonna 1420 kuberner Urmas Kaarlep võttis kokku oma kuberneri aasta ja andis üle kuberneri kandidaadi märgi Aune Pastile Tartu Hansa Rotary klubist. Abikuberneri märgi sai rinda Urmas Kahar Nõmme Rotary klubist.

Sündmus jätkus Kadrioru lossi rõdul, kus külalistele pakuti tervitusjooki ja suupisteid.

Head uut Rotary-aastat kõigile!