Tallinna Rotary Klubi paigaldas Viimsisse oma klubi Charter-President Johan Laidoneri auks temanimelise mälestuspingi

Posted on dets. 11, 2013

Viimsi vallavalitsuse poolt 2012. aasta sügisel korraldatud ideekonkursil eesmärgiga leida parim lahendus Johan ja Maria Laidoneri mälestusmärgile valiti võidutööks Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuritudengite Maria Freimanni ja Juhan Kangilaski töö „Taaskohtumine“. Monument valmis 2013. aasta novembris koos Tallinna Rotary klubi tellimusel samade autorite poolt kavandatud mälestuspingiga Johan Laidonerile, Tallinna Rotary klubi asutajaliikmele ning charter-presidendile.

pilt kodulehele monumendiga

Autorid ammutasid monumendi idee loomisel inspiratsiooni Laidoneride tugevast ühtekuuluvustundest ning võttes arvesse, et abielupaar oli oma elu viimastel päevadel teineteisest lahutatud, sai monumendi kandvaks ideeks nende taaskohtumine. Monumendis jõuab paar tagasi oma kodupaika ning saab peale pikki lahusveedetud aastaid uuesti kokku. Tugeva ühtekuuluvustunde rõhutamiseks valisid autorid monumendi materjaliks tumeda poleeritud graniidi, millest on Laidoneride siluetid välja lõigatud – nii toimib kuju omamoodi väravana ning tagab Johan ja Maria Laidoneri pideva kohalolu Viimsi mõisa pargis.

pilt kodulehele eest

Pingi materjalivalikul lähtusid monumendi autorid monumendis kasutatud tumedast poleeritud graniidist, andes nii pingile tugeva soliidse joone ning sidudes ta visuaalselt üheks tervikuks Laidoneride monumendiga. Mugavuse tagamiseks on pingi graniidist osale lisatud valge puit, mis toob ühtlasi kontrastsemalt esile pingi istumisosa kõrval asuva mälestustahvli, millel on kujutatud Rotary ratas ning pühendus Johan Laidonerile Tallinna Rotary klubi poolt.

pilt kodulehele_3

Klubi charter-presidendile Johan Laidonerile mälestuspingi rajamise mõtte algataja ja projektijuht Talinna Rotary Klubi poolt oli vend Peep Aaviksoo. Projekti teostas AS Restor.

pilt kodulehele_1