10.04.2017 / ERK: PIKENDATUD TÄHTAEG 29. mai 2017! Kutsume koolijuhte kandideerima rahvusvahelisse stažeerimisprogrammi!

Eesti Rotary klubid, Eesti Koolijuhtide Ühendus, Haridus- ja Teadusministeerium, Tallinna Ülikool ja Tartu Ülikool kutsuvad koolijuhte kandideerima rahvusvahelisse stažeerimisprogrammi!

Programmi eesmärk on pakkuda Eesti koolijuhtidele võimalust pikaajaliseks (kuni 28 päeva) stažeerimiseks Euroopa uuendusmeelsetes koolides. Eesti Rotary klubid on välja pannud kuni viis stipendiumi, mille toel saab stažeerimine teoks. Märkimisväärset professionaalset abi pakuvad ülikoolid, ministeerium ja koolijuhtide ühendus, kelleta oleks programmi läbiviimine sellisel kujul võimatu.
2017/2018 sihtkoolid on veel täpsustamisel, ent tõenäoliselt suunatakse stažeerijad läinud programmiperioodil tunnustust leidnud sihtriikide Briti ja Hollandi uuendusmeelsetesse koolidesse või koolikettidesse.

Programm pakub mitmekülgset arengu- ja töökogemust, alates sügisel läbitava koolitusmooduliga (õpimaht ca 6 tundi), mis sisaldab sissejuhatust haridusinnovatsiooni ja kooliuuenduse rahvusvahelistesse suundumustesse ning mille käigus koostatakse stažeerimiskoha võimaluste analüüs ja stažeerimise tegevusplaan. Stažeerimine toimub ajavahemikus okt – nov 2017. Programmi kuuluvad vastuvõtva kooli juhi töövarjuks olemine, osalemine kooli planeerimistegevuses, koolis rakendatud uuenduste analüüs, võimalusel õppetöö läbiviimine jm. Stažeerimise ajal pakuvad lähetatule professionaalset tuge ülikoolide õppejõududest mentorid. Programmis osalenu ülesandeks on viia ellu arendusprojekt oma koolis ning jagada saadud kogemusi Eesti haridusavalikkusega.

Oled oodatud kandideerima, kui

• Sa oled ametis üldhariduskooli direktorina või Sul on sõlmitud tööleping tööle asumise tähtajaga hiljemalt september 2017;
  • Sul on soov ja visioon oma kooli ja Eesti haridustegevuse arendamiseks;
  • Sa oled valmis mõttepingutuseks, Sind kannustab soov õppida ja kogeda ning oma teadmisi teistega jagada;
  • Sinu keeleoskus (inglise keel või mõni muu sihtriigis kõneldav keel) võimaldab Sul ametialases suhtluses iseseisvalt toime tulla;
  • Su töö- ja elukorraldus võimaldavad stažeerimisperioodil viibida kuni kuu aega Eestist eemal.

Kandideerimiseks tuleb lisas avaldusele (2017_Koolijuht_ankeet ja statuut) esitada elulookirjeldus ja motivatsioonikiri, milles on soovitav välja tuua Sulle enim huvipakkuv haridusuuenduse valdkond ning ka käimasolev või plaanitav kooliarendus.

Kandideerimisdokumendid palume saata hiljemalt 29. maiks 2017 aadressile info@rotary.ee

Lisainfo: Sirje Kallasvee, 5038598, sirje@stpioneer.ee