Klubist

Tallinna Rotary Klubi on asutatud 2. augustil 1930, mil klubi võeti Rotary Internationali liikmeks. Klubi charter-presidendiks oli Johan Laidoner ja esimeseks asepresidendiks Konstantin Päts. Charter-pidu toimus reedel 23. jaanuaril 1931 Seltskondlikus Majas, Aia tn 12. Samas majas hakati kogunema igal reedel nädalakoosolekule.

 

Taaslevima hakkasid esimesed teadmised rotary-liikumisest 1988.-89. aastatel. Tänane klubi oli juba 1989.a Rotary Internationali tingimustele vastav. Alates aprillist 1989 toimusid restoranis “Reeder” igal neljapäeval asutatava rotary-klubi tasemel koosolekud.

 

Tallinna Rotary Klubi võeti 05. märtsil 1991 Rotary Internationali liikmeks järjekorranumbriga 27853. Charter-pidu toimus pühapäeval 05. mail 1991 restoranis “Astoria”. Charter-kirja andis charter-president Raivo Hellermale üle RI president Paolo V.C. Costa.

 

RI president Carl-Wilhelm Stenhammar allkirjastas 21. septembril 2005 Tallinna Rotary Klubi uue sertifikaadi, millel on klubi asutamiskuupäevaks märgitud 02. august 1930 RI presidendi Almon E. Roth’i presidentuuri ajal. Sellega oli taastatud ajalooline järjepidevus sõjaeelse rotary-liikumisega.