14.05.2009 / Tallinna Rotary Klubi premeerib paremaid politseinikke

14. mail kell 16.00 annab Tallinna Rotary klubi koostöös Rootsi Stockholmi Västra Rotary klubiga üheksandat korda üle iga-aastased preemiad parematele politseinikele ja tublimale narkokoerale.

“Tallinna Rotary klubil on tore traditsioon tunnustada iga aasta paremaid politseinikke. Politseiniku töö ei ole kergete killast ja on meeldiv, kui seda märkavad ja tunnustavad teised organisatsioonid,” ütles Politseiameti teenistusosakonna politseidirektor Toomas Kaarepere.  “Politsei jaoks on kodanike ja organisatsioonide toetus kuritegevuse vastases võitluses
ääretult oluline, sest ainult üheskoos tegutsedes suudame muuta ühiskonda turvalisemaks.”

Parima korrakaitsepolitseiniku preemia otsustati sel aastal anda Lääne Politseiprefektuuri korrakaitseosakonna  preventsiooni- ja patrullitalituse juhtivkonstaablile Mati Koppelile, kes on Eesti politsei loomise algusaastatest  töötanud korrakaitseliinis erinevatel ametikohtadel.
Mati on Eesti politsei üks parimatest spetsialistidest suur- ja  raskeveokite järelvale alal. Tema eestvedamisel viiakse sellealaseid õppusi läbi kogu Lääne prefektuuris ja oma vabast  ajast koolitab ta ka spetsialiste teistest riigiasutustest ja ärisektorist. Kolleegide sõnul on
Mati just selline juht, kes hea suhtlejana suudab meeskonna vaimu ühtsena ja positiivsena hoida.

Parimaks naispolitseinikuks osutus Keskkriminaalpolitsei menetlusosakonna komissar Helina-Külliki Kolkanen, kes on politseis töötanud üle kümne aasta. Tema menetlusalane praktika on aastate
jooksul olnud erinev, alates sularahaautomaatide vargustest kuni mõrvadeni. Kolleegide sõnul teeb just lai uurimisspekter Helina-Küllikist suurepärase uurija.

Tänavu saab parima narkopolitseiniku preemia Põhja Politseiprefektuuri kriminaalosakonna narkokuritegude talituse  politseivaneminspektor Leho Saaremägi. Politseisse asus Leho tööle 2005. aastal ja hoolimata oma noorusest on temast lühikese aja jooksul saanud tunnustatud narkopolitseinik, kes on osalenud paljude narkokuritegude avastamisel ja kurjategijate kinnipidamisel. Kolleegid iseloomustavad teda kui tasakaalukat inimest, kes oskab teisi kuulata, kuid ei karda välja öelda ka oma arvamust.

Rotary klubi liikmed hindasid parimaks koerajuhiks Lõuna Politseiprefektuuri Võru politseijaoskonna patrullitalituse juhtivkonstaabli Elar Sariku ja parimaks narkokoeraks tema kuueaastase saksa
lambakoera Erose. Viimasel aastal on juhtivkonstaabel Elari koos oma koera Erosega korduvalt aidanud avastada narkootikume Võru-, Põlva- ja Valgamaal. Koos on nad olnud külalisteks paljudes Eesti koolides toimunud preventsiooniüritustel ja osalenud ka koolides läbiviidud
politseioperatsioonidel.

Preemiate üleandmisel osalevad Politseiameti teenistusosakonna politseidirektor Toomas Kaarepere,
Tallinna Rotary klubi liikmed ja kõik preemia saajad. Kohal on ka tubli narkokoer Eros.

Head Rotary-vennad! Olete oodatud preemiate kätteandmisele 14. mail kell 16.00 Hotellis Barons Tallinnas (Suur-Karja 7/Väike Karja 2) teise korruse restoranis.

Tallinna Rotary Klubi