Paul Harris Fellow (PHF)

Posted on by

Paul Harris

Üksikisiku tasandil on tuntuim tähelepanuavaldus Paul Harris Fellow aunimetus. Rotary-klubi võib muretseda selle oma liikmele või teisele isikule. Rotariaan võib muretseda selle ka enesele või enda valitud isikule. PHF aunimetuse saamiseks tuleb teha Rotary Fondile 1000 USD suurune annetus.  Paul Harris Fellow saab tunnustusena annetuse eest aukirja, medali ja rinnamärgi. Lisaannetuste puhul lisanduvad uued tunnustused.

Rotary Fond on muutnud Paul Harris Fellow aunimetusega seotud tunnustusavaldusi ja laiendanud annetuste skaalat. Üks muutustest on naiste ja meeste varasemate erinevate medalite ühtlustamine. Uus medal on endisest väiksem ning seda kantakse kahevärvilise (kooboltisinine ja kuldne) lindiga kaelas. Uus rinnamärk mahutab 1-5 safiiri, esmase tunnustusena saab märgi ilma safiirideta. Vanu medaleid ja märke võib endiselt kasutada või vahetada need lisamaksu eest uute vastu.

PHF aunimetuse võib muretseda ühekordselt või korduvalt. Korduva 1000 dollari annetuse puhul liidetakse PHF märgile safiir tunnistusena mitmekordsest PHF väärtusest. Üks rinnamärk võib mahutada viis safiiri ning selle omanik on seega annetanud 6000 USD (1000+5000) Rotary Fondile.

PHF tunnuste kasutamine

PHF tunnuste kasutamise kohta ei ole Rotaryl ühtseid reegleid, kuid praktikas on välja kujunenud järgmised üldised tavad.
PHF medalit kantakse tähtsamatel Rotary üritustel nagu klubi aastapäeva pidustused, piirkonnakonverentsiga seotud ball jne, kus viibitakse tumedas ülikonnas, smokingus või frakis.
PHF rinnamärk kinnitatakse pintsaku vasaku revääri külge rotary-märgi alla ja seda kantakse muudel klubi ja piirkonna üritustel nagu intercity-koosolekud, piirkonnanõupidamine, piirkonnakonverentsi päevased üritused jne.

Meelespea:

• PHF rinnamärk ei asenda rotary-märki;
  • PHF rinnamärki ei kanta koos PHF medaliga;
  • PHF medalit ei kanta koos ametlike (eelkõige riiklike) aumärkidega Rotary enda üritustel.

Allalaaditud fail
Ühiskonna teenimine kõrgemale isiklikest huvidest